Státní zástupkyně Lenka Letáčková navrhovala obžalovanému mladému muži devítiletý trest, naopak jeho advokátka se chtěla dostat pod dolní hranici, která je v tomto případě pět let. Obě strany si ponechaly lhůtu pro odvolání. Pokud se jedna ze stran odvolá, bude o případu rozhodovat pražský vrchní soud.

Pulpán se během jednání před soudem ke kontaktům přes internet přiznal. Popřel ale, že pohlavně zneužil jedenáctiletou dívku. I z toho jej vinila policie, soud jej ale tohoto obvinění zprostil.

Kromě vězení by měl Pulpán absolvovat také ochrannou sexuologickou léčbu, to doporučil také sexuolog Petr Weiss. Ten spolu s dalšími odborníky zpracovával posudek na Pulpána.

Půlpán má zaplatit dohromady 60 tisíc korun dvěma dívkám, které o odškodnění požádaly. Další dvě pak soud odkázal na občanskoprávní řízení.

Počtu zneužitých dívek odpovídal i rozsah spisu, ten měl 11 500 stránek a v případu svědčilo několik stovek lidí. „S takto rozsáhlým případem jsem se nikdy nesetkala,“ uvedla ještě před začátkem soudního jednání Lenka Letáčková.

Obžalovaný Jaroslav Pulpán z Děčína se zpovídá u ústeckého soudu. Je obviněný, že sexuálně obtěžoval nezletilé dívky a poté je vydíral přes internet.
Sexuálnímu predátorovi hrozí až 12 let vězení, přes internet zneužil 162 dívek

Se zneužíváním dívek začal podle rozsudku Půlpán v září 2012. Tehdy se na Skypu vydával za dívku. Jako první si oběť si vyhlédl teprve desetiletou holčičku. Požadoval, aby masturbovala před zapnutou webovou kamerou, čemuž dívka mu vyhověla. Když později zjistila, že nekomunikovala s dívkou, ale s klukem z Děčína, komunikaci ukončila.

Během následujícího dva a půl roku zneužil přes internet více než 160 dívek, nejmladší bylo v době činu sedm let, nejstarší obětí jeho sexuálních útoků bylo 24. Pod smyšlenými identitami lákal z dívek intimní fotografie, na kterých měly být obnažené nebo se dokonce měly uspokojovat. Pokud mu odmítly vyhovět, vyhrožoval, že zveřejní fotografie, které mu již dříve poslaly.

Mladík z Děčína se vydával za psychologa, gynekologa, policistu, někdy i za dívku koketující s lesbickým zaměřením, která psala, že potřebuje poradit, aby se sama v sobě zorientovala.

U Krajského soudu začalo líčení se Zdeňkem Hryščenkem, který na Střekově ve speciálně upravené garáži věznil dva mladistvé.
Znalci: Únosce dětí je zřejmě heterosexuální pedofil

Past sklapla až na začátku roku 2015, kdy si pro Půlpána přišli policisté a kromě jiného mu zabavili počítač. V tom měl 94 tisíc fotografií s dětskou pornografií. Znalec nalezl v počítači také 1 500 videí se sexuální tématikou, na kterých byly nezletilé dívky. Všechny podklady k případu policisté vyhodnocovali téměř dva roky.

Před policejním stíháním se snažil Puplán ukrýty na sousedním Slovensku, kde jej ale policie vypátrala. Po několika dnech souhlasil na začátku listopadu 2016 s vydáním zpět do České republiky. Okamžitě po jeho převozu na něj děčínský okresní soud uvalil vazbu.