Kromě kol měli na svědomí i vykradenou dodávku.

Do benešovské prodejny jízdních kol se zloději vloupali v pondělí brzy ráno. A svůj lup si pečlivě vybírali. K osmi poměrně drahým kolům vzali 
i několik kvalitních sedel. Celkem si nabrali zboží za přibližně sto tisíc korun. Mezi ukradenými koly totiž byly 
i závodní speciály, které stojí kolem dvaceti tisíc korun. Některá kola přitom byla ještě nesložená v krabicích.

„Taková kola by těžko prodávali. Jsou totiž poměrně specifická, určená pro bikrosové závody. Leda by je prodali někde v zastavárně za pár korun. Ale zřejmě se vyznali, protože si brali jen ta dražší 
a větší kola," říká Zdeňka Myšíková z benešovské prodejny jízdních kol, která se specializuje právě na závodní speciály.

Zloději si naskládali kola do auta, jenže se jim tam nevešla všechna. A tak jeden ze zlodějů vyrazil s dvěma koly v ruce z Benešova nad Ploučnicí vlakem do Děčína.

„To se mu ovšem nevyplatilo.  Na nádraží v Děčíně potkal hlídku policie, které nebyl schopen doložit původ věcí. V půl desáté dopoledne byl zadržen a poté umístěn do cely. Pobyt na policii zakončilo sdělení obvinění z přečinu krádeže," uvedla mluvčí policie Petra Trypesová.

Pokud se podaří jejich vinu prokázat u soudního líčení, nemusí se podívat mimo vězení až pět let.

Kromě kol totiž toho měli na svědomí více. Ten samý den totiž vykradli v Benešově odstavenou dodávku, ze které zmizely osobní věci za přibližně jedenáct tisíc korun.