Zátah děčínských strážníků na zloděje, kteří delší dobu znepříjemňují život prodejcům v Podmoklech, skončil úspěšným zadržením tří podezřelých. Zadržené strážníci předali státní policii.

Prvního zloděje zadržel strážník při pravidelné kontrole v obchodním domě Korál. Na podezřelého upozornili prodavači jednoho z obchodů vzhledem k tomu, že s ním měli opakované zkušenosti. „Šlo o teprve šestnáctiletého mladíka z Německa, který stihl ukrást zboží v hodnotě několika tisíc korun. Strážníkovi se ke krádeži na místě přiznal, v batohu měl bezmála dvacet ukradených úsporných žárovek. Při ověřování jeho totožnosti na oddělení Policie České republiky vyšlo najevo, že mladík je dokonce zařazen mezi pohřešované osoby,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že mladého Němce strážníci zadrželi už před několika týdny pro podezření ze stejné trestné činnosti.

Jen krátce poté byla hlídka městské policie vyslána opět do obchodního domu Korál. Jeden z obchodníků oznámil přítomnost dvou podezřelých cizinců. „Hlídce se je podařilo na místě zadržet a předat k dalším úkonům státní policii,“ dodal ředitel.