S pistolí v ruce přepadl krátce po úterní půlnoci maskovaný muž hernu ve Varnsdorfu. Na servírku, která jako jediná byla v tu dobu v podniku, namířil pistolí a pod pohrůžkou zastřelením se dožadoval peněz. „Servírka mu je vydala bez odporu. Zloděj si přišel na čtyřiadvacet tisíc korun. Nikoho při svém loupežném nájezdu nezranil,“ uvedl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka. Ihned po činu z herny utekl. Případem se zabývají rumburští kriminalisté. Pachateli loupežného přepadení hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.

Přepadená žena poskytla kriminalistům popis zloděje. Hernu přepadl asi pětatřicetiletý muž, snědé pleti, krátkých vlasů a střední postavy, vysoký 175 až 180 centimetrů. Na obličeji měl sluneční brýle a na hlavě kapuci od tmavě šedé mikiny s obrázkem na prsou. Zločinec mluvil plynulou češtinou. „Muž si kapuci nasadil až po vstupu do dveří, i přesto si servírka nevybavuje barvu jeho vlasů,“ upřesnil Haňka.

Na pilno měli i kriminalisté v Děčíně. Okolo třinácté hodiny nalezl v lese pod Pastýřskou stěnou náhodný chodec mrtvolu mladé ženy. „Jde o dvacetiletou dívku z Děčína. Kriminalisté se případem zabývají,“ uvedla službu konající policejní mluvčí Pavla Kofrová. Dodala, že zatím není jasné, zda dívka spáchala sebevraždu skokem ze skály nebo nešťastnou náhodu uklouzla a zřítila se. Kriminalisté také prošetřují, zda se nejedná o násilný trestný čin. Tělo museli z nepřístupného terénu vyprostit až hasiči.