Ze zločinů krádeže a krádeže ve stadiu pokusu se bude zodpovídat 37letý muž, který v děčínském supermarketu odcizil cukrovinky v hodnotě 340 korun. Dvě balení čokoládových bonbonů si schoval do batohu a bez zaplacení prošel pokladní zónou, kde byl zadržen ostrahou.

"Je také podezřelý, že chtěl v sobotu večer v Rumburku odcizit teleskopický žebřík, který byl připevněn ke střešním nosičům zaparkovaného auta, zabezpečení se mu ale nepodařilo překonat a z místa činu odešel s prázdnou," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Pokud případ skončí u soudu a muž bude uznán vinným, hrozí mu vzhledem k trestné činnosti v době nouzového stavu až osm let za mřížemi.

Požár domu Jiříkov - Filipov.
V části Jiříkova hořel v noci dům. K požáru vyjely čtyři hasičské jednotky

Až osmiletý trest odnětí svobody hrozí také 25letému recidivistovi, který kradl zboží v děčínském obchodním centru. Pod bundu, kterou měl na sobě, schoval sýry, krém a deodoranty a se zbožím v hodnotě přes 600 korun prošel pokladní zónou, aniž by za něj zaplatil.

"Chytil ho ale zaměstnanec, takže věci se vrátily do prodeje a lapka byl zadržen, následně byl obviněn ze zločinu krádeže, trestně stíhán je na svobodě," doplnil mluvčí.