Naposledy policisté informovali o krádeži dřeva 1. března. Na Litoměřicku zloději káceli hlavně akáty. Koncem února jich někdo pokácel 55, v lednu zmizely další u Chodoun a Chotěšova. Ve většině případů policisté podle litoměřické policejní mluvčí po pachateli pátrají. Koncem ledna ale dopadli šestadvacetiletého muže z Liběšic, který prý pokácel strom na soukromém pozemku v Touchořinách a dojel si pro něj traktorem.

To na Děčínsku se policii podařilo několika krádežím dřeva zabránit.

„Dva muže s motorovou pilou a sekerou spatřili v lednu policisté ze speciální pořádkové jednotky, jak v Krásné Lípě na kraji lesa vystupují z auta,“ uvedl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka. Muži prý měli povoleno sbírat větve, lesník to ale vyvrátil. Policisté je z lesa vykázali.

„Policisté mladíky dostihli, ale tito nebyli schopni prokázat svou totožnost. Muž za volantem ani nevlastní řidičský průkaz,“ doplnil mluvčí. Muži se dopustili přestupku pokusu o krádež.

Nedaleko Šluknova přistavili dva muži koncem února k hromadě dřeva auto s přívěsným vozíkem a nakládali klády. I je přistihla při činu hlídka z pořádkové jednotky. Oba jsou podezřelí z krádeže. Mohou jít do vězení až na tři roky, protože za stejný delikt již byli trestáni. Podobně dopadli i dva muži z okolí Varnsdorfu, kteří kradli dřevo začátkem roku.

Na Děčínsku v lednu policie dopadla pětapadesátiletého muže u Benešova nad Ploučnicí, který kradl dřevo ve Starém Šachově.

„Jak se později ukázalo, měl na tomto místě pokácet asi sedm jasanů a olší. Většina materiálu skončila v kamnech,“ uvedl Haňka. Znalec škodu odhadl na více než 20 000 korun. Celkem 37 dubů prý v únoru v lese poblíž Šluknova pokácel devětašedesátiletý muž. Za krádež mu hrozí až dva roky vězení, podle policie způsobil škodu kolem 27 000 korun.

V prostoru pod chomutovským hotelem Partyzán zase někdo v únoru odstranil závoru a poté pokácel a odvezl asi 40 stromů: dubů, buků, bříz a smrků. Po pachateli policie pátrá, na rozdíl od druhé krádeže dřeva, z níž obvinila pětadvacetiletého muže z Chomutova. Kácel nad chomutovskou vodárnou a způsobil tak škodu přes 7 000 korun.

O stromy přišel i majitel lesa poblíž Slavětína na Lounsku. Zloděj si z jeho pozemku odvezl 13 dubů, 13 jasanů, tři modříny, borovici a břízu. Škodu policie odhaduje na 18 tisíc korun.