Bezvládnou ženu našli kolemjdoucí v neděli 2. července v lesoparku u nábřeží pod děčínským zámkem, odkud ji záchranná služba odvezla do děčínské nemocnice. Její stav byl od prvního okamžiku velmi vážný a podle informací Deníku lékaři ženě s ohledem na rozsah jejích zranění dávali jen mizivé šance na přežití. Jejich obavy se pak potvrdily ve čtvrtek ráno.

„Případ prověřují děčínští kriminalisté a vyhodnocují veškeré získané informace a indicie. K objasnění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva. Z doposud provedeného šetření nebylo zjištěno, že by se mělo jednat o oběť zvlášť závažného zločinu se sexuálním motivem. Veškeré bližší okolnosti případu jsou předmětem prověřování. Vzhledem k probíhajícím úkonům trestního řízení nemůžeme v tuto chvíli sdělit více informací,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková. Není tak ani jasné, zda si žena zranění způsobila sama, nebo byla někým napadena. 

Mají se ženy bát?

Děčínem se mezitím šíří panika a spekulace. Lidé se především na sociálních sítích vyzývají, aby ženy po setmění nechodily ven. „Varování pro ženy a dívky z Děčína. 1. 7. kolem jedné hodiny ráno u rogala byla přepadená, znásilněná, zbitá kamarádka kamarádky. Svým zraněním bohužel podlehla,“ stojí například v jednom statusu. Podle některých informací měl soud již poslat do vazby pachatele, ale ani to policie nekomentovala. Zároveň začíná stoupat napětí v romské komunitě směřující vůči uprchlíkům z Ukrajiny i v Děčíně, stejně jako se stalo v několika jiných městech.