Podle informací Děčínského deníku výslechy souvisejí s technickými službami města, které ze sta procent vlastní právě město Šluknov.

„Také jsem byla u výslechu, ale nyní tuto záležitost nechci nijak komentovat. To bude možné až ve chvíli, kdy bude vyšetřování ukončeno," potvrdila informace Děčínskému deníku šluknovská starostka Eva Džumanová.

Proč musí starostka a zastupitelé na výslechy? Na radnici se sesypala řada trestních oznámení, údajně téměř třicet. Nejde ale jen o jednu záležitost, trestní oznámení se mají podle našich informací týkat celé řady věcí.

Na výslechy zastupitelů upozornil redakci Děčínského deníku jeden z našich čtenářů.

„Kriminálka vyšetřuje některé zastupitele, pracovníky veřejně prospěšných prací, které si odváží na výslech 
i z práce přímo z ulic," uvedl muž, jehož jméno má redakce k dispozici.

Vyšetřování se pravděpodobně týká například finančních toků v technických službách. Podle policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové ale není vyšetřování zaměřeno na nakládání s evropskými dotacemi, jak se ve městě proslýchá. Policie ale v této fázi vyšetřování odmítla k případu uvést více podrobností.

„Ani se jim nedivím, je to všechno teprve v zárodku, řada věcí by se dala ještě kamuflovat," říká další svědek, který si také nepřál zveřejnit své jméno. „Je tam toho opravdu hodně, například náměstí ve Šluknově," dodává muž obeznámený se situací s tím, že trestní oznámení leželo na policii asi dva měsíce, nyní se kriminalisté pustili do prošetřování.

Právě náměstí ve Šluknově prochází letos zásadní rekonstrukcí, která byla rozdělena do několika etap.

Šluknovské technické služby ale nejsou jediné v okrese Děčín, o které se policie zajímá. Děčínský deník na začátku října informoval o vyšetřování v Technických službách Děčín. Vyšetřování se má týkat rozkrádání šrotu 
a škoda má stoupat do mnoha milionů korun.

Ani v tomto případě vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebyla policie příliš sdílná. Pro potřebné dokumenty si ale přišla přímo do firmy.

Kromě toho musí majitel děčínských technických služeb, firma Marius Pedersen, hledat i nového ředitele společnosti. Bývalý ředitel totiž krátce po návštěvě policie spáchal sebevraždu. Zda to má souvislost s policejním vyšetřováním, ale není jasné.

Před časem pak děčínské Technické služby, které ale město Děčín vlastní pouze ze tří procent, dostaly poměrně značnou pokutu za nakládání s odpady od České inspekce životního prostředí.