Nikdy s ní neměly problémy, zaznělo ve čtvrtek u soudu. Marešová podle obžaloby zabíjela pacienty draslíkem, hrozí jí až doživotní trest. Soud probíhá celý tento týden.

U soudu ve čtvrtek zazněly výpovědi sester z ošetřovatelských lůžek, kde Marešová brala služby navíc. Před přechodem na jednotku intenzivní péče tam krátce pracovala 
i jako staniční sestra.

„Nikdy jsem s ní problém neměla, k pacientům se chovala dobře. Se staršími pacienty i žertovala," řekla u soudu bývalá kolegyně Marešové Jana Sovová.

Další kolegyně označily Marešovou za pracovitou.

„Když jsem si nevěděla s něčím rady, ochotně mi pomohla, poradila," doplnila další ze sester.

Část personálu z jednotky intenzivní péče už dříve u soudu naopak řekla, že Marešová nebyla vstřícná, občas byla na pacienty nepříjemná a byla hlučná. Kromě práce na jednotce intenzivní péče Marešová několik let vypomáhala se službami právě i na ošetřovatelských lůžkách.

U soudu ve čtvrtek vypovídala i uklízečka, která z jednotky intenzivní péče odnesla odpad s infuzními vaky, které později jako důkaz podezřelého úmrtí poslední údajné oběti předložil lékař Petr Vondráček. Na policii se přitom jako první obrátilo vedení Lužické nemocnice.

Podle výpovědí, které zazněly tento týden u soudu, žádal Vondráček jen to, aby Marešová už dál na jednotce intenzivní péče nepracovala.

Marešová podle obžaloby pacienty zabíjela draslíkem od roku 2010 do loňského června. Nejmladší oběti bylo 35 let, nejstarší 85 let. Důvodem měla být podle žalobce snaha usnadnit si práci. Marešová už na začátku hlavního líčení vinu odmítla.

Pro obžalobu jsou klíčovým důkazem znalecké posudky. Kriminalisté neměli k dispozici těla obětí, zaměřili se proto na zdravotní dokumentaci a křivky EKG. Znalci z oboru zdravotnictví jsou předvoláni na pátek. Jejich posudky se podle našich informací ale výrazně liší.