V Rumburku navíc zloději rozkradli odstavené porouchané auto. Podobných případů, kdy vandalové poničili více aut najednou, se v minulosti již několik stalo.

ROZMLÁCENÁ OKNA

Vandalové řádili na obou místech v noci ze soboty na neděli krátce po sobě. Policie ale oba případy prošetřuje zvlášť. Větší škodu napáchal vandal, který si vybíjel svůj vztek na autech 
v Benešově nad Ploučnicí 
u vstupu na fotbalové hřiště. Zde padlo za oběť řádění vandala šest aut.

„Rozbitá okna byla zjištěna u vozů značky Škoda, Renault i Ford," uvedla mluvčí policie Petra Trypesová. Škoda se v tomto případě vyšplhala na více než čtyřicet tisíc korun.

Zničená auta v Děčíně.Kromě Benešova řádil vandal také v Děčíně, a to na parkovišti Centra Pivovar u místního kasína. Útok na auta se udál kolem druhé hodiny v noci, škoda přesáhla dvacet tisíc korun.

„Někdo rozmlátil čtyři auta, dvě z nich patřila našim zaměstnancům," popsal jeden ze zaměstnanců kasína. Podle něj zřejmě nešlo 
o nikoho, kdo tu hrál v sobotu pokerový turnaj a chtěl by se třeba pomstít.

U některých aut rozbil vandal jen jedno sklo, u jednoho pak obě skla. V jednom případě ulomil také zpětné zrcátko.

„Oba případy vyšetřujeme s ohledem na podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci," doplnila Trypesová.

ROZEBRANÉ AUTO

Další případ vandalismu řeší policie v Rumburku.

„Před 14 dny se nám na Jiříkovské rozbilo auto (Citroen Jumper). Odstavili jsme ho tedy na parkoviště u Zámečku a sjednali si opraváře. Než stačil přijet, ukradli nám baterku, výfuk, spínací skříňku. Nahlásili jsme to na policii. A dnes odnesli i kola!" postěžoval si v jedné z diskuzních skupin na facebooku majitel auta.

VANDALOVÉ ŘÁDILI 
I DŘÍVE

Bohaté zkušenosti s řáděním vandalů mají i strážníci děčínské městské policie. Před necelými dvěma lety museli dokonce na jednoho takového vandala vytáhnout zbraň.

Zničená auta v Děčíně.Tehdy totiž v Žerotínově ulici na Starém Městě mladík mlátil pěstmi do aut. Když na místo dorazila hlídka městské policie a snažila se jej uklidnit, začal strážníkům vyhrožovat, že je podřízne. Přes ruku měl navíc mikinu, takže nebylo vidět, zda pod ní neskrývá nějakou zbraň. Jeden ze strážníku proto tasil zbraň.

Mladík svým řáděním způsobil škodu za mnoho desítek tisíc korun.

Například u autosalonu poškodil několik úplně nových aut.

Před třemi lety v létě si pak vybral jako neobvyklou zábavu mladík skákání po střechách aut v Děčíně v Ruské ulici.

Poničil asi deset aut, ukopával jim i zrcátka. Dohromady způsobil škodu za přibližně třicet tisíc korun.

Vandal ale měl smůlu v tom, že jej viděl jeden z majitelů poničených aut. Ten jej spolu se strážníky pronásledoval, hlídka jej zadržela nedaleko na kruhovém objezdu. Mladík také navíc povaloval při svém řádění popelnice.