Park u děčínského kina Sněžník je nechvalně proslulý. Řada lidí se přes něj bojí chodit, a to nejen po setmění. V pondělí večer v něm došlo k útoku, po kterém musel pobodaného muže přepravit vrtulník do ústecké nemocnice.

Drama začalo před 18. hodinou, kdy se na městskou policii obrátili lidé, že okolo parku pobíhá polonahý muž s velkým nožem. „Strážníci byli během okamžiku na místě, muže zastihli několik desítek metrů od parku v Bezručově ulici. Vyzvali jej, aby odložil nůž,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Muž bez okolků poslechl, strážníkům i ochotně řekl své jméno. Ti ale v tu chvíli ještě netušili, že nedaleko leží pobodaný muž. Jeho zranění bylo natolik vážné, že pro něj záchranáři vyslali vrtulník. Podle mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka byl mimo ohrožení života. „Nůž nezasáhl tepnu ani žádný životně důležitý orgán,“ přiblížil Voleník.

Podle informací Deníku nešlo o náhodný útok, ale o vyřizování účtů. Oba muži se měli po parku nahánět tak dlouho, až útočník prchajícího muže doběhl a bodl jej. Zda šlo o jedno bodnutí, nebo několik, zatím policie kvůli začínajícímu vyšetřování nechce říct.

„Prozatím je případ ve stádiu prověřování, není ještě stanovena právní kvalifikace,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová s tím, že muže, kterého zadrželi strážníci, si policisté převzali a prozatím je v cele předběžného zadržení.

Park u kina Sněžník má u lidí v Děčíně dlouhodobě špatnou pověst. Má i řadu nelichotivých přezdívek. Velmi často se v něm scházejí lidé pod vlivem drog nebo alkoholu. Oproti některým jiným parkům je i kvůli hustě rostoucím stromům a keřům temnější.

„Zrovna včera odpoledne jsem přes něj po velmi dlouhé době šla a říkala si, že budu strašně ráda na druhém konci. Nepůsobil na mě moc dobře,“ postěžovala si čtenářka Deníku Martina Vinčálková.

Podle ředitele městské policie Marcela Horáka parkem několikrát denně prochází hlídka strážníků, na starost jej mají i správci veřejných prostranství.

„Nemůžeme tam ale mít 24 hodin hlídku, ta by pak chyběla někde jinde. Pokud někdo uvidí jakýkoliv problém, může kdykoliv zavolat na linku 156,“ řekl Horák. Dodal, že není možné vykázat lidi z parku, pokud nic nedělají. A to i přesto, pokud jsou pod vlivem alkoholu nebo drog.

Okolí parku je také pod dohledem kamerového systému městské policie. Přímo v parku ale kamera není, vzhledem k vegetaci by totiž příliš daleko neviděla. Nejbližší kamera je na Podmokelské ulici, která má poměrně široký záběr a z vnější strany vidí na celý park.

„Pokud by někdo z parku vyběhl, tak jej na kameře uvidíme a můžeme jej dále sledovat,“ dodal Marcel Horák.