Pátrala po něm také policie v Anglii, kam měl údajně zmizet. Nakonec policistům k dopadení tyrana pomohli lidé ze Střekova v Ústí. Nyní už je mladý muž, který týral nezletilého Patrika z Krupky, pod zámkem v litoměřické věznici.

Určitě si vzpomínáte na případ z Krupky, kde právě Nicolas Bady a jeho kamarád Tomáš B. několik hodin mučili 
a sexuálně zneužívali tehdy dvanáctiletého Patrika. Šokující čin se stal v dubnu roku 2010 v Krupce na Teplicku. Tehdy si ještě nezletilá dvojice kamarádů počkala na dvanáctiletého Patrika. Nejprve ho znásilnili, poté sešvihali páskem, a když padl vysílením na zem, tak do něj kopali. Nakonec ho zahnali do ledového potoka, kde ho nechali ležet. Zcela svlečený chlapec se poté z posledních sil doplazil pro pomoc a jen zázrakem přežil. Jeho fotky poté obletěly celou republiku a zahltily sociální sítě.

Případ řešil soud. Druhý z útočníků, Tomáš B., dostal pět let, které si už odseděl. Na svobodu se ale nedostal. Jako nebezpečný pro okolí skončil 
v detenčním ústavu v Brně, kde panují podobné podmínky jako v kriminále. Kvůli nízkému IQ 41 bodů se Tomáš B. považuje za pacienta. Denně ve specializované léčebně absolvuje psychologické a sociální programy. Má nárok na hodinovou vycházku po areálu. Od klasického vězení se detence liší především tím, že chovanci nemusí pracovat a nesedí v cele.

Dnes již dvacetiletý Nikolas Bady byl kvůli nezletilosti po útoku nejprve v ústavech 
v Chrastavě a děčínských Boleticích, odkud opakovaně utíkal. V osmnácti letech ústavní prostory opustil. Čelil ale kvůli jeho notorickému útěkářství trestnému činu maření úředního rozhodnutí. Má jít na jeden rok za mříže. Prostřednictvím svého právníka se proti tomu odvolal. 
K odvolacímu soudu, kde se měly projednávat právě jeho útoky, ale už nepřišel. Naopak zmizel neznámo kam. Jeho fotografie se proto objevila v mezinárodních databázích.

Policisté vyhlásili již začátkem roku 2014 po Badym celostátní pátrání.

„Veškeré prověrky k jeho výskytu však byly negativní. Prověřovali jsme i informace, že se před vězením skrývá 
v zahraničí," uvedl k případu Daniel Vítek z teplické policie.

Bady se ale prozradil sám, měl totiž fyzicky napadnout ženu v Ústí. Ta se pak obrátila na policii. Policisté ihned zamířili k jeho příbuzným v Ústí nad Labem.

„Přestože jeho příbuzní zapírali, že by se u nich hledaný muž ukrýval, policistům se ho nakonec podařilo vypátrat. Odsouzeného eskortovali do litoměřické věznice," dodal Vítek.

Badyho fotografie tak mohla zmizet z databáze osob 
v pátrání.