Rumburští kriminalisté krádeže vytěženého dřeva z lesů prověřovali od loňského ledna, kdy se ztrácelo v Tomášově a Brtníkách. Z lesa zloději odvezli přes 370 kubíků vytěženého smrkového dříví a způsobili jedné z firem škodu více než 1,3 milionu.

Kriminalisté na případu dlouhodobě pracovali a díky mravenčí práci odhalili dva muže ve věku 45 a 26 let. Jednoho z nich zadrželi loni v prosinci, následně zahájili jejich trestní stíhání a obvinili je z krádeže. "Podle zjištění kriminalistů se oba muži v oblasti těžby dřeva pracovně pohybovali a měli kontakty na další osoby, které disponovaly vozidly a technikou pro přepravu dřeva," sdělila policejní mluvčí Eliška Kubíčková. Ukradené dřevo odvezly kamiony do zahraničí.

Lupič, zloděj - Ilustrační foto
Vykrádali restaurace, hotely i firmy v Děčíně. Trojici zlodějů dopadla policie

Letos v únoru pak rumburští kriminalisté rozšířili trestní stíhání mladšího z nich. Podařilo se jim totiž zjistit, že se dvěma dalšími kumpány se loni v říjnu pokusili v Tomášově ukrást dalších nejméně 38 kubíků dřeva za více než 79 tisíc korun. "Kriminalisté v této souvislosti obvinili z pokusu krádeže ve formě spolupachatelství také jednu ženu, bývalou zaměstnankyni poškozené společnosti, a 41letého muže. Jak vyšetřující kriminalisté zjistili, všichni tito obvinění pracovně působili v oblasti těžby dřeva, kdy obviněná žena, díky své tehdejší pracovní pozici, disponovala informacemi o vytěženém dřevě," doplnila Kubíčková s tím, že i toto dřevo zřejmě zloději chtěli převézt do zahraničí, krádež se jim však nepodařila.

Obviněným mužům, 45letému a 26letému, hrozí vzhledem k výši způsobené škody až osm let za mřížemi. Ženě a dalšímu muži hrozí maximálně dvouleté vězení. Do vazby neputovali, policisté je stíhají na svobodě.