Když šla jedna místní obyvatelka večer svého psa venčit, ještě netušila, jaký ji čeká šok.

„Paní nám zavolala, že jí vyhrožuje soused – prý jí chce zabít psa," popisuje ředitel strážníků Marcel Horák. „Ve chvíli, kdy volala, řekla, že už vystřelil," dodal.

Na místo ihned vyrazili strážníci, kteří agresora našli. Ten jim ale tvrdil, že nestřílel. Jenže strážníci na místě našli nábojnici. Pes útok přežil, muž totiž trefil pouze křoví. Podle našich informací byl opilý.

Strážníci muže předali státní policii, která u něj našla také zbraň a zabavila ji.

„Zbraň bude podrobena odbornému zkoumání," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová s tím, že je zadržený třiačtyřicetiletý muž vyšetřován na svobodě. Případ si převzalo státní zastupitelství, podle Kofrové čelí muž podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování a také výtržnictví. Pokud by mu byla prokázána vina, skončil by ve vězení na tři roky.

V Děčíně se nejedná o ojedinělý případ, kdy někdo zaútočil na psa. Před několika dny vyhodil opilý muž psa ze třetího patra v Děčíně 2. Pes naštěstí přežil a skončil v děčínském městském útulku. Byl sice nervózní a podrážděný, neměl ale žádná vážná zranění.

Psali jsme: Muž v Děčíně vyhodil psa 
z třetího patra. Prý ho štval…ZDE…

Muže zadrželi strážníci. Měli s ním práci, choval se totiž agresivně. Napadl je a křičel, že má AIDS a žloutenku a že je pokouše. Nakonec skončil s pouty na rukou v rukách státní policie.

Otřesné případy týrání zvířat se odehrávají také v okolí Děčína. Loni v červnu například do útulku přivezli fenku z Ovesné nad Benešovem nad Ploučnicí, která měla téměř od provazu uříznutou hlavu. Celý život totiž pravděpodobně strávila uvázaná. A jak postupně rostla, provaz se jí víc a víc zařezával do krku. Pes se ale z těžkého zranění nakonec vzpamatoval.