Ukradli železné trubky v kolonii
V zahrádkářské kolonii v Děčíně 6 se pohybovali muži, kteří si schovávali u vzrostlých stromů železo. Strážníci městské policie tu zadrželi dva muže – dvaadvacetiletého a dvaapadesátiletého –, kteří se právě snažili 
z místa odvézt šest železných trubek.  Oba přiznali, že trubky ukradli v průběhu noci právě v zahrádkářské kolonii. Řekli také, že již několik trubek odvezli do sběrny v Děčíně 7. Na místo byla proto přivolána hlídka státní policie, která si případ převzala.

Rušil noční klid 
a převrátil popelnici
Strážníci si všimli v Děčíně 32 Boleticích u baru pětatřicetiletého muže, který rušil noční klid a povalil venku kontejner na odpad. Muž byl v silně podnapilém stavu 
a při komunikaci s hlídkou se choval nevhodně  – odmítal spolupracovat na ověření jeho totožnosti. Strážníci ho proto za použití donucovacích prostředků předvedli na obvodní oddělení státní policie. Ta u muže provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 2.54 promile alkoholu. Poté státní policie jednání muže kvalifikovala jako přestupek proti veřejnému pořádku a záležitost si převzala k dalšímu šetření.

Šel na pivo a cestou domů usnul na ulici
Cyklista projíždějící Libereckou ulicí v Děčíně 2 si u výkopů všiml ležícího muže, zřejmě opilce. Strážníci podnapilého čtyřicetiletého muže z Děčína vzbudili. Ten uvedl, že byl po práci na pivu, trochu přebral a cestou usnul. Muž se omluvil a pokračoval v cestě domů.

V obchodě nachytali ženu při krádeži
Při krádeži zboží v celkové hodnotě 277 korun přistihla ženu obsluha obchodu 
v Děčíně 2. Městští strážníci zjistili, že se jedná o pětadvacetiletou ženu z Děčína. Strážníci nechali ženu prověřit u státní policie. Ukázalo se, že nebyla v posledních třech letech odsouzena nebo potrestána pro majetkový trestný čin. Proto vyřešila hlídka přestupek uložením blokové pokuty.

Ze spáleniště  ukradli radiátor
Ze spáleniště bývalého areálu ZZN v Děčíně 3 odváželi dva muži na kárce radiátor. Strážníky na to upozornil všímavý muž. Ti nedaleko u sběrných surovin zadrželi dva muže a ženu s kárkou. Všichni hlídce přiznali, že na  spáleništi odcizili litinový radiátor o váze asi 130 kg, který odevzdali ve sběrně. Strážníci zjistili, že se jedná o třiapadesátiletého a devatenáctiletého muže a sedmnáctiletou dívku. Na místo byla přivolána hlídka státní policie, která řešení případu převzala.