„Obsluha restaurace nám zavolala na linku 156 a chtěla pomoci se třemi opilými hosty, kteří nechtěli zaplatit svou útratu a ještě napadali ostatní hosty. Také začali u stolu „hajlovat“,“ uvedl mluvčí děčínské městské policie Tomáš Pavlík.

Když strážníci dorazili na místo, ihned vyhledali servírku. Ta jim agresivní hosty ukázala. Ti se sice hned bránili, že zaplatí, přitom ale začali servírce sprostě nadávat.

„Jeden z mužů skutečně útratu zaplatil. Proto odešel jeden ze strážníků se servírkou stranou, aby zjistil, zda muži nepoškodili ještě něco jiného,“ doplnil Pavlík. Dodal, že v momentě, kdy druhý strážník muže opakovaně vyzval, aby předložili doklad totožnosti a uklidnili se, tak ho napadli a narazili na hrací automaty. Strážník si ale dokázal poradit a jednoho z útočníků  ihned  zpacifikoval.  Vzápětí na něj ale skočil také druhý z mužů; i toho se ale strážníkovi podařilo hmaty a chvaty zneškodnit. Třetího výtržníka pak přemohl druhý strážník.

Na místo vzápětí dorazila druhá hlídka městské policie. Všichni tři agresoři skončili s pouty na rukou.

„Jsem rád, že i v tak vypjatých a nebezpečných situacích si dokáží strážníci poradit. Je vidět, že stálé zvyšování a udržování fyzické připravenosti je v dnešní době, která je charakteristická zvyšující se agresivitou pachatelů, velmi důležitá,“ řekl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Celý případ si na místě převzala k dořešení Policie České republiky.

„Na jednoho z útočníků  byl podán návrh na vzetí do vazby, státním zástupcem ale návrh schválen nebyl, a proto jsou všichni tři muži stíháni na svobodě,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.