Obvinění z trestného činu poškozování cizí věci čeká třicetiletého muže z Prahy, kterého se podařilo zadržet děčínským strážníkům. Muž sprejem postříkal nově omítnuté sloupy nedávno opravené části Nového mostu v Děčíně. Sprejera se podařilo zadržet díky všímavosti kolemjdoucích, kteří na vandala včas upozornili.

„Na linku 156 nám bylo občanem nahlášeno, že se v prostoru pod Novým mostem pohybuje mladík v kraťasech a tmavé mikině. Podle oznamovatele postříkal sprejem sloup mostu a poté odešel směrem k východnímu nádraží,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Na místo oznámení byla okamžitě vyslána hlídka strážníků, které se podařilo muže odpovídajícího popisu jen několik minut po přijetí oznámení zadržet.

„Jednalo se o třicetiletého muže z Prahy. Ve chvíli zadržení měl ruce od barvy a v ruce sprej se stejnou barvou. Sprejem poničil celkem tři sloupy, k čemuž se strážníkům přiznal Vzhledem k tomu, že v daném případě jde o podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení,“ dodal ředitel.