Případem se zabývaly už ústecký krajský a pražský vrchní soud. U Pojtingerové je sice již i po přezkoumání pražským vrchním soudem pravomocně rozhodnuto a platí pro ni trest vězení jednoho roku, podmíněně odložený na dva roky, a zároveň peněžitý trest 250 tisíc korun. Podle zdroje dobře obeznámeného s případem ale zubařka ve věci podala dovolání k Nejvyššímu soudu. Přímo u odsouzené se to nepodařilo ověřit, do ordinace se jí nešlo dovolat a na e-mail nereagovala.

U jejího syna Radima Huebera peněžitý trest 100 tisíc z Ústí nad Labem zatím pravomocný není. Proti verdiktu se odvolal jak on, tak žalobce z ústeckého krajského státního zastupitelství. Senát Vrchního soudu v Praze se má Hueberovým podílem viny zabývat na konci listopadu. Krajský soud přitom celou věc řeší už od 4. listopadu 2021. Mluvčí soudu Veronika Suchoňová doplnila, že oběma dvěma obžalovaným uložili také nahradit škodu pracovnímu úřadu 275 tisíc korun.

Hana P. a Radim Hueber s obhájcem Přemyslem Kamenářem u ústeckého krajského soudu
Obžalovali Piráta a zubařku. Měla proplácet fiktivní právní služby pro ordinaci

Vystudovaný právník a dnes už exčlen Pirátské strany měl s matkou zneužít evropského a státního programu na podporu zaměstnanosti v regionu Severozápad v letech 2017-19. Muž měl pracovat pro matčinu ordinaci v Děčíně osm hodin denně, a to i z dovolené a souběžně také jako zaměstnanec pražského Úřadu vlády. Za práci pro ordinaci dostával až 22 tisíc měsíčně. Oběma hrozilo za dotační podvod a poškození finančních zájmů Evropské unie až pět let vězení.

Hueber už v průběhu procesu a pravděpodobně právě kvůli trestnímu řízení vyvodil politické důsledky a v květnu pozastavil v Pirátské straně členství. „K dnešnímu dni ukončil členství ve straně i formálně,“ informoval Deník v uplynulých dnech předseda pražského krajského sdružení Ondřej Chrást s tím, že Piráti vzali Hueberovo rozhodnutí na vědomí.