Považuje ji za nedůvodnou. Provazník žádal obnovu řízení na základě nového znaleckého posudku, který zpochybnil tehdejší nálezy o DNA. Provazníkův advokát Jan Vobořil podal proti usnesení na místě stížnost.

Případ se odehrál 18. dubna 2003. Tělo dívky našel o dva dny později v parku chodec a den poté kriminalisté zadrželi a obvinili z vraždy tehdy devatenáctiletého Provazníka. Vinu od počátku odmítal. S dívkou se seznámil o den dříve, byli spolu v rockovém klubu a později se přesunuli do areálu prázdné tržnice. Pak se podle jeho výpovědi spolu vrátili do klubu. Ústecký krajský soud poslal Provazníka za vraždu na 12,5 roku do vězení a nařídil mu i ústavní léčbu. Rozsudek potvrdil i vrchní soud.

Znalec Daniel Vaněk dnes před soudem zpochybnil tehdejší závěry odborných vyjádření, podle kterých byly za nehty oběti nalezeny jen biologické stopy s DNA Provazníka a naopak pod nehty Provazníka jen DNA oběti. To je podle Vaňka prakticky nemožné.

"Není jiné vysvětlení, než že došlo k záměně vzorků. Nelze, pokud provedu někomu výškrab zpod nehtů, aby tam nebyl biologický materiál osoby, kterou vyškrabáváme, aby tam byl pouze materiál nějaké druhé osoby. Jediné vědecké vysvětlení, podpořené vědeckými studiemi a třeba i mými vlastními zkušenostmi je, že se stala nějaká nevinná lidská chyba," řekl Vaněk.

Soud návrh na obnovu řízení zamítl, podle předsedy trestního senátu Ondřeje Peřicha byla nedůvodná. Provazníkův advokát Vobořil podal na místě proti usnesení soudu stížnost, kterou se bude zabývat Vrchní soud v Praze.

Případ Aleše Provazníka zařadila organizace Iurudicum Remedium do projektu Nevina. Projekt vychází z obdobných projektů v USA, jejichž cílem je náprava justičních omylů zejména s pomocí nových metod, typicky právě pomocí analýz DNA.