Před ústeckým krajským soudem, který rozhodoval o jeho vydání německé justici, Kučera neskrýval, že ho soudní jednání obtěžuje. Neměl zájem se jednání vůbec zúčastnit.

K soudu přijel Kučera z věznice ve Stráži pod Ralskem, kde bude sedět za mřížemi až do 12. března 2016.

Dva zatykače

Trestní senát ústeckého krajského soudu jednal o Kučerově vydání do Německa na základě ne jen jednoho evropského zatýkacího rozkazu, ale dokonce dvou. Státní zastupitelství v Drážďanech v srpnu a státní zastupitelství v Pirně v září vydaly zatykače, protože se měl Kučera dopustit krádeží.

Státní zastupitelství v Drážďanech chce obžalovat Kučeru pro krádež se zbraní. Měl se 15. listopadu 2012 před čtvrtou hodinou odpolední dopustit krádeže v prostorách jednoho obchodu v Drážďanech. Ukradl tablet v hodnotě 499 eur. Měl při tom u sebe nůž.

Kromě toho v Heidenau 29. listopadu 2012 kolem jedné hodiny odpoledne kradl ještě se dvěma muži. S dosud neznámými spolupachateli ukradl dvě zimní bundy v hodnotě 278 eur.

Podruhé, také v Heidenau, ukradl podle německých orgánů 13. prosince dva páry botasek, jednu bundu a různé kosmetické výrobky v ceně 528,49 eura. Jako v mnoha případech vydávaných Čechů, také v případě Kučery soud předání podmiňuje tím, že muž bude vrácen k výkonu trestu odnětí svobody do České republiky, pokud mu bude v SRN uložen trest vězení.

Předvánoční čas

Také letos v předvánoční čas německé policejní a justiční orgány budou mít práce více než dost, protože zadrží desítky Čechů při krádežích.

Také Kučera je obviněn z krádeží v německých marketech loni v předvánočním čase. Čeští zloději jedou mnohdy do Německa krást v mylné představě, že pokud budou přistiženi v Německu, a potom odjedou zpět domů do Čech, že se vyhnou trestnímu stíhání v zahraničí. Kučerův případ je důkazem pravého opaku.

Jan Kučera stále zaměstnává justici
Životem Jana Kučery z Podmokel se zabýval letos děčínský okresní soud a poslal ho za mříže. Tam je ubytovaný až do roku 2016, a mezitím ještě jednou půjde před děčínský okresní soud. Znovu bude souzen kvůli obžalobě z dalšího trestného činu. Pokud bude uznán vinným, může se mu ještě čas za mřížemi prodloužit. Teprve potom bude vydán do SRN a tam proběhne soudní jednání. V Sasku bude v péči policie a soudních orgánů. Pokud mu bude prokázána vina, starost o něho převezme česká justice.