Rvačku dvojice řidičů řešila v pondělí odpoledne hlídka městské policie v děčínských Podmoklech. Incident nahlásila na tísňovou linku kolemjdoucí. Uvedla, že kousek od Mírového náměstí se srazila dvě auta a řidiči na sebe začali ihned fyzicky útočit.

„Strážníci, kteří přijeli na místo, zabránili dalšímu napadání a na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si událost převzala k dořešení. Z následného vyšetření vyplynulo, že jeden z řidičů byl pod vlivem drog, u druhého byla pozitivní zkouška na přítomnost alkoholu,“ uvedl zástupce ředitele děčínských strážníků Tomáš Pavlík.

To ale nebyl jediný případ, ve kterém hrál jednu z hlavních rolí alkohol. Na řvoucí opilce upozornil městskou policii obyvatel děčínských Podmokel. Uvedl, že z Pivovarské ulice je slyšet značný hluk.

Na místo vyrazila hlídka děčínských strážníků a psovod. Tam zastihli dvojici alkoholem posilněných mužů, kteří vyřvávali na celé okolí. „Hlídka přestupek vyřešila uložením pokut a dohlédla na klidný odchod mužů do místa bydliště,“ řekl Tomáš Pavlík. 

Pouze na malého chlapce a ještě s útěkem si troufl "hrdina" na Mariánské louce. Vzal mu z ruky mobilní telefon a utíkal s ním pryč. Krádež telefonu nahlásila strážníkům svědkyně, která se po louce procházela.

„Na místo byly vyslány hlídky městské policie a událost byla nahlášena i státní policii. Hlídce strážníků se po několika minutách podařilo zadržet 23letého muže, který odpovídal popisu podezřelého,“ popsal Pavlík. Hlídka zadrženého předala k dalším úkonům státní policii.