Patnáct chodců, jednoho motorkáře a nejméně dvě osobní auta ohrozil při svém úprku před policisty muž, kterého nedávno odsoudil děčínský soud. Na rozsudek upozornil server idnes.cz. Soudkyně Iveta Vlášková jej odsoudila za obecné ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí, protože řídil, ačkoliv to měl zakázané.

Za obecné ohrožení mu hrozilo až osmileté vězení. Skutku se navíc dvanáctkrát trestaný muž dopustil v době, kdy byl v podmínce.K dramatické honičce došlo loni na konci března, když policisté chtěli na Benešovské ulici v Děčíně zkontrolovat řidiče modrého VW Polo. Ten jim nejprve zastavil. Když ale policisté vystoupili z auta, šlápl na plyn a začal jim zběsile ujíždět. „Řítil se vysokou rychlostí a nereagoval ani na zvukové, ani na světelné signalizační zařízení vyzývající ho k zastavení. Vjel dokonce na cyklostezku, kde bylo velké riziko, vzhledem k počasí a počtu chodců, že někoho srazí. Chodci uskakovali z cyklostezky a řidič dál ujížděl," popsala tehdy pronásledování policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Opilý řidič ujížděl policistům i po cyklostezce.
Řidič ujížděl policistům i po cyklostezce, málem se srazil s koněm

Pronásledovaný řidič po chvíli z cyklostezky sjel a pokračoval v útěku ulicemi města, kde mnohdy jel v protisměru. Policejní hlídku ale nesetřásl, a tak se rozhodl znovu vjet na cyklostezku. Tam krátce na to narazil do terénní nerovnosti.Kromě pětiletého pobytu ve vězení soud potrestal muže také tříletým zákazem řízení. Ten mu začne platit po opuštění věznice.