Škodu za téměř sedmdesát tisíc korun způsobil zloděj, který na Děčínsku obchází mateřské školky a školy. V nich krade. Policie proto požádala veřejnost o pomoc při jeho vypátrání.

„Těch případů se objevuje více. Muž se na čas odmlčel, dal si pauzu, ale teď jsme zaznamenali dva případy,“ uvedla Petra Trypesová z děčínské policie.
Školy a školky na Děčínsku už dostali před mužem varování.

„Svědci tvrdí, že je slušný, milý a vstřícný, nikdy nebyl hrubý. Zanechává dobrý dojem,“ dodává.

Zloděj pracuje stejným systémem. Od prosince loňského roku vstupuje do školských zařízení kde hledá cennosti, jichž by se mohl bez problémů zmocnit. To se mu několikrát povedlo; škoda se vyšplhala již k sedmdesáti tisícům korunám. Pokud je vyrušen, vyrukuje z historkou, že shání práci kuchaře, nebo potřebuje do školky zapsat své dítě. V případě ochoty zaměstnanců, požádá o kontakty či potvrzení a následně mizí.

Policie se snaží muže zatím marně dopadnout, proto se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc. Muž (na snímku), je 190 centimetrů vysoký, je štíhlé postavy a odpovídá věku od 35 do 40 let. Má husté tmavé vlasy střižené nakrátko. Zvláštním znamením mohou být husté řasy a husté tmavé obočí.
Jakékoliv informace vedoucí ke zjištění totožnosti pachatele a jeho možného pohybu přijímá policie na telefonním čísle 974 432 456 či lince 158.