Za bílého dne, v pátek ráno po deváté hodině, postřelil podezřelý pětapadesátiletého muže z Děčína. Střílel z auta jedoucího po ulici Jiřího z Poděbrad směrem do centra. Zmizel v Husitské ulici.

„Ano, slyšel jsem ránu, toho postřeleného muže znám, bydlí v Chrochvicích, je to taky Rom,“ tvrdil jeden z mladíků, kteří v ulic bydlí.

Zraněný muž, jehož střely zasáhly u tamních garáží, se ještě doplazil asi padesát metrů do prodejny svítidel. Křičel o pomoc. Personál ihned přivolal lékaře i policii.

„O jeho zdravotním stavu nic nevíme, jen to, že měl zranění od střely v oblasti břicha a prostřelenou ruku,“ řekl děčínský policiemi mluvčí Ladislav Cvik.

Podle neověřených informací by měl být muž po operaci v děčínské nemocnici. Ta ale informace neposkytuje.

„Pachatel je na útěku, pohybuje se ve vozidle Volkswagen Passat combi modré barvy,“ uvedl mluvčí Cvik. Současně varval, že muž je nebezpečný a ozbrojený.

Po autě i střelci vyhlásila policie pátrání.Jako důvodně podezřelý z této trestné činnosti byl kriminalisty zjištěn: VEJŠICKÝ Václav, nar. 4.4.1951, bytem Na Valech 1683/11, Děčín Podezřelý z místa činu odjel ve vozidle VW Passat combi, tmavě modré barvy, reg. značky 3U62921. Markantem vozidla je rozbité okno u pravých zadních dveří. Je předpoklad, že se i v současné době Vejšický pohybuje v uvedeném vozidle. POPIS podezřelého - muž ve věku 57 let, výška 175 cm, silnější postavy, oválný obličej, šedé vlasy s čelní a temenní pleší, pod nosem šedý hustý knír. POZOR podezřelý je OZBROJEN střelnou zbraní !!! V případě zjištění jakýchkoliv informací k hledanému nebo výskytu jeho vozidla můžete sdělit na bezplatnou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu Policie České republiky.

PODEZŘELÝ VÁCLAV VEJŠICKÝ

Svědci z místa uvedli, že auto má rozbité pravé okénko. Ještě v pátek odpoledne byla ulice obehnaná policejní páskou, dostali se tam jen lidé, kteří tu bydlí. Místo střelby ohledávali kriminalisté, vyslýchali svědky.

Z jaké zbraně pachatel střílel, nikdo z nich nechtěl říct.

„Nalezené náboje musí na balistickou zkoušku, až ta řekne, jakou zbraň pachatel použil,“ vysvětlil Cvik.

Postřeleného muže kriminalisté dobře znají. Stíhali ho několikrát za podvody a dokonce byl i ve vězení.

V tomto týdnu je to už třetí střelba, jež se odehrála na severu Čech. Ve úterý v noci vrah doslova popravil čerpadláře u pumpy v Ústí nad Labem výstřelem do hlavy a o den později zastřelil v Chomutově mladého Vietnamce z herny ve Školní ulici. Policisté ho sice dopadli, ale při zásahu pachatel jednoho z nich smrtelně postřelil. Policista po převozu do nemocnice zemřel. Mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová uvedla, že vrahem všech tří lidí je jeden a týž muž, devětatřicetiletý narkoman z Teplic. Útočník už jednou za vraždu pykal ve vězení. V roce 1998 totiž v Krupce postřelil mladíka, který na následky zranění zemřel. Muž byl odsouzen na třináct let, odseděl si deset. Před pěti měsíci byl propuštěn.

ALICE KLAUBENSCHALKOVÁ
MICHAELA HLINKOVÁ