O případu jsme již psali, nyní policie zveřejnila identikit jednoho z útočníků. Poznáte ho? Pokud ano, kontaktujte policii na některé ze služeben nebo na lince 158.

Oběti útoku se naštěstí podařilo poměrně dobře popsat jednoho z útočníků. Ten se totiž nijak nemaskoval.

„Jde o asi 190 centimetrů vysokého muže, bílé pleti, bez vlasů a atletické postavy. Muž hovořil česky bez cizího přízvuku," popisuje jednoho z pachatelů Ladislav Cvik.

Druhý útočník byl přibližně o dvacet centimetrů menší. Na hlavě měl kuklu. Při útoku byl nápadně hodně oblečený, ačkoliv v té době ještě panovaly vysoké letní teploty.

Útok se odehrál v polovině září, kdy dvojice násilníků během polední pauzy zaútočila na bagristu pracujícím na lesní cyklostezce v Rybništi. Útočili tyčí a baseballovou pálkou.

„Pachatelé vedli útok převážně do oblasti hlavy a poškozenému způsobili zranění s podezřením na poškození mozku," říká policejní komisař Ladislav Cvik, který na případu pracuje.

Zraněného muže převezla záchranka do nemocnice. Útočníkům ale nestačilo zmlácení bagristy. Poničili také samotný bagr a ukradli dva mobilní telefony. Policie je tak neviní jen z těžkého ublížení na zdraví, ale také 
z poškozování cizí věci.