V pondělí 15. května odpoledne si policisté na Kamenické ulici v Děčíně všimli motocyklu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ve chvíli, kdy se na služebním vozu rozblikaly majáky, motorkář přidal plyn a začal po silnici před policisty ujíždět směrem na Českou Kamenici. Několik kilometrů hlídce ujížděl přes Huntířov a Markvartice, při zběsilé jízdě najížděl do protisměru a protijedoucí auta mu musela uhýbat na krajnici. Místy jeho rychlost dosahovala až 180 kilometrů za hodinu.

Po celou dobu pronásledování byla policejní hlídka ve spojení s operačním střediskem. Ve Vísce pod Lesy tak byla připravena další policejní hlídka z České Kamenice, která na frekventované silnici postavila zátaras služebním vozem. Poté, co motorkář zátaras zahlédl, odbočil mimo silnici na trávu, kde nezvládl řízení a z motorky spadl. Následně jej policisté zpacifikovali a zadrželi.

Důvodů k ujíždění mohl muž mít hned několik. "Při lustraci v policejních evidencích policisté zjistili, že má platný zákaz řízení a nemá za řídítky co pohledávat. Navíc provedený test na drogy u něj ukázal pozitivní výsledky na látky THC a amfetamin/metamfetamin. Po provedení všech potřebných úkonů policisté muže umístili do policejní cely," uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková a dodala, že 36letý muž je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě uznání viny u soudu mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Tisková konference k případu údajného prodeje řidičáků.
Až 400 obvinění z křivé výpovědi. Prodej řidičáků ve Varnsdorfu míří k soudu

Nebylo to zdaleka poprvé, kdy policistům v děčínském okrese ujížděl nějaký řidič. Letos v lednu policie pronásledovala opilého řidiče osobního auta, kterého chtěla zkontrolovat v Podmokelské ulici. Tím odstartovala několikakilometrová honička přes Bělou, Sněžník, Jílové a poté na Hřensko a Mezní Louku, ulicemi se 26letý mladík řítil i rychlostí 150 kilometrů v hodině. Během honičky s policií dokonce volal na tísňovou linku, ať ho nechají být. Až na úzké silnici na Vysoké Lípě se policistům podařilo řidiče zadržet.

Loni v září pak zdrogovaný řidič ujížděl policistům ve Šluknově. Svou zběsilou nebezpečnou jízdu, během které ohrozil ženu s kočárkem a v Německu naboural jiné auto, začal v Rumburku a skončil až u Varnsdorfu na Studánce, kde na něj čekal policejní zátaras. Ten se snažil objet, proto policisté na řidiče museli namířit služební střelnou zbraň. Až teprve to jej donutilo zastavit.

Zdroj: Policie ČR

V březnu loňského roku prchal před policejní kontrolou řidič ulicemi Děčína, neváhal vjet ani na cyklostezku, kde se málem srazil s koněm. Po nárazu do terénní nerovnosti 41letý řidič dál ujíždět nemohl a skončil v poutech. Muž ujížděl, protože neměl řidičský průkaz, test na návykové látky odmítl.

V prosinci 2021 pronásledovali policisté řidiče ve Šluknově, který v ulici Dr. Milady Horákové z auta utekl, přeskočil plot a snažil se schovat na cizí zahradě. Plot ale nezastavil ani policisty, kteří ho na místě zadrželi. 35letý muž se odmítl podrobit dechové zkoušce i testu na přítomnost drog, navíc měl platné hned čtyři zákazy řízení.