„Uvnitř domu byli tři lidé, dva z nich se pokusili utéct, po varovném výstřelu se ale zastavili, policisté všechny zadrželi,“ dodala mluvčí.

Pachatelé zvolil k útěku verandu u domu, skočili na velký přívěs, který byl ve dvoře sousední firmy. Tady je policisté po varovném výstřelu dopadli.

Zásah byl podle krajské policejní mluvčí Jany Matonohové plánovaný. Podezření, že se v objektu pěstuje konopí, měli policisté více než dva měsíce.

Bývalou hospodu v Horním Oldřichově pronajímá jedna z realitních kanceláří Vietnamcům. Zda jsou zadržení této národnosti Matonohová nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Místní lidé ale potvrdili, že zcela určitě.

V objektu policisté našli asi tři sta rostlin o velikosti od pětačtyřiceti centimetrů do metru. Rostliny Vietnamci pěstovali na půdě, kde měli nataženou klimatizaci a tou půdu vytápěli. Podle jednoho z vyšetřovatelů odebírali elektřinu načerno.

Kriminalisté se domnívají, že za prudké rozšíření marihuany může český právní systém, jenž v marihuaně nevidí příliš velké nebezpečí.

Podle statistik přes osmdesát procent odsouzení pěstitelů marihuany odejde od soudu buď z podmínkou nebo veřejně prospěšnými pracemi.