Policie České republiky zveřejnila zajímavé video. Zachycuje stíhání ujíždějícího vozidla v Děčíně a nakonec zadržení jeho 26letého řidiče. 

Muž v automobilu Mazda 5 se dostal do hledáčku hlídky kolem třetí hodiny ráno, když ho chtěla zkontrolovat v Podmokelské ulici. Řidič nereagoval na výzvu k zastavení a rozhodl se ujet. Odstartovala několikakilometrová honička. Ulicemi se řítil i rychlostí 150 kilometrů v hodině.

Zdroj: Youtube

Policie ČR: Pronásledování  Zdroj: YouTube.com/Policie ČR

"Ujížděl přes obec Bělá, dále na Sněžník, zpět přes Jílové do Děčína, poté směr Hřensko a na Mezní Louku. Až na úzké místní komunikaci v obci Vysoká Lípa toto pronásledování skončilo a řidič byl zadržen," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. 

Po zadržení následovala dechová zkouška na přítomnost alkoholu. Ukázala hodnotu 1,21 promile. "V průběhu zběsilé jízdy tento řidič ještě stačil telefonovat na linku 158 s tím, že jede jenom domů, ať ho policisté nechají," přidala další kuriozitu mluvčí.

Není překvapením, že policisté výtečníka "nenechali" a ten skončil v cele. Při výslechu uvedl, že se za všechno omlouvá a je mu líto, že svou jízdou ohrozil i ostatní. "Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše jednoho roku, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," uzavřela Veronika Hyšplerová.