České policisty na podezřelé auto upozornili jejich němečtí kolegové. Řidič totiž odmítl v pondělí 7. srpna pozdě večer zastavit kontrole na hraničním přechodu ve Schmilce a odjel směrem do Česka. V Děčíně na Teplické ulici si jej pak všimla policejní hlídka, řidič opět nereagoval na výzvy k zastavení a následovalo několik kilometrů dlouhé pronásledování. To skončilo nehodou na klikaté silnici mezi Jílovým a Sněžníkem.

„Ve vozidle zůstalo osm zraněných osob včetně dvou dětí, které musely být převezené do nemocnic v Děčíně a v Ústí nad Labem,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Z pátrací akceZ pátrací akceZdroj: Policie ČROkamžitě se rozjelo pátrání po neznámém řidiči, který z místa nehody utekl. V úterý 8. srpna odpoledne policie oznámila, že muže zadržela. 

Do pátrací akce se na Děčínksu zapojili také psovodi a členové speciální pořádkové jednotky. „Řidič je podezřelý z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice a ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnila Hyšplerová s tím, že se zajištěnými cizinci budou nyní probíhat úkony správního řízení.

Ilustrační foto.
Vrtulník v akci. Policisté pátrali u Dubí po cizincích, kteří utekli z dodávky