Již čtyři dny marně pátrají policisté na Děčínsku po nebezpečném zločinci. Jindřich Jetmar uniká desítkám policistů. Ti pomalu  pročesávají skalnatý terén Českého Švýcarska.

Po celý víkend procházeli 
v mrazivém počasí strmé rokle a lesy nejen příslušníci speciální pořádkové jednotky, ale i psovodi. Na pátrání se podílí i řada kriminalistů. Podle našich informací měl totiž Jetmar v minulosti vyhrožovat zabitím.

„Chlapi, uvědomte si, že tohle není výcvik. Tady když se něco nepovede, nepůjde to stopnout a jet od znova. A ten muž je nebezpečný," radí 
v neděli ráno na začátku dalšího dne pátrání svým třem četám důstojník.

Při hledání nebezpečného muže se policisté zaměřují na podezřelé věci, například na stopy po vloupání. Že jsou to policisté prozrazují akorát nápisy na služebních kulíšcích, jinak vypadají spíš jako vojenská speciální jednotka. Přes neprůstřelné vesty navléknuté zimní pláště, v rukách zbraně. Někteří mají policejní samopal Heckler & Koch MP5, jiní rovnou vojenské útočné pušky vzor 58. A všichni mají nabito ostrými.

A že důstojník nemluví do větru, dokazují i slova policejní mluvčí Jany Matonohové. „Hledaný je letitý horolezec a tremp, navíc využívá svých zkušeností z armády. Pátrání je navíc specifické tím, že nevyužívá mobilního telefonu ani auta," uvedla mluvčí pro Děčínský deník.

Podle Jany Matonohové ale není možné z taktických důvodů uvolnit či potvrdit všechny dostupné informace. To 
se týká například čtvrteční střelby nebo věcí nalezených při pátrání.

Mnoho lidí se proto podivuje, proč policisté nasadili takovou sílu proti obyčejnému zloději.

„Je pravda, že se jedná sice o zloděje. Ale o zloděje fyzicky zdatného a ozbrojeného, který navíc trpí psychickým onemocněním.  Proto je situace velmi vážná a my nechceme nic podcenit," dodala policejní mluvčí.

Někteří lidé mluví také 
o tom, že je muž drogově závislý. Jeho oblíbenou drogou mají být psychotropní houby.

Přestože je nasazení policie masivní, neberou situaci na lehkou váhu ani lidé žijící 
v Českém Švýcarsku.

„Je to peklo. Bydlíme na vesnici a raději kluka nepustím ani na zahradu. A to má kamaráda až přes kopec," napsala v sobotu na Facebooku Děčínského deníku Bohdana Kmochová.

Hledaný Jindřich Jetmar působil na své sousedy a známé již dříve jako podivín.

„Vloni asi dvě hodiny bušil do čekárny a strašně řval, že všechny zabije, a potom šel na hřiště a strašně dlouho tam seděl a upřeně koukal na jedno místo," řekla Děčínskému deníku žena z oblasti pátrání, která si přeje zůstat v anonymitě.

Jindřich Jetmar v minulosti vedl běžný život a nic nenasvědčovalo tomu, že se dočká tak dramatického obratu.

„Měl chatu v Janově, ženu, syna, psa. Prostě pohoda, poté ale o vše přišel a už v tom začal lítat," dodala žena s tím, že poslední rok se už opravdu choval zvláštně.

ČÍSLO DNE: 50
Až padesátka policistů z několika útvarů pátrá již čtyři dny po hledaném Jindřichu Jetmarovi. Nasazení se dočkala i speciální pořádková jednotka.