Státní zástupce pro ni přitom žádal doživotí. Podle soudu ale nebylo prokázáno, že se skutky staly. Marešová měla podle obžaloby zabíjet pacienty jednotky intenzivní péče draslíkem, aby si ulehčila práci. Revizní posudek ale otravu draslíkem odmítl. Státní zástupce se proti rozsudku odvolal.

„Bylo zcela jednoznačné, že chybí jakýkoli přímý důkaz. Během řízení se neobjevil žádný listinný důkaz nebo svědek, který prokázal vinu paní obžalované," řekl ve zdůvodnění předseda trestního senátu Roman Felzmann. Uvedl, že je na straně státního zastupitelství prokazovat vinu. Soud se v rozhodnutí opírá především o závěry znalců. Znalci 
z Fakultní nemocnice v Olomouci v revizním posudku odmítli, že by údajné oběti byly otráveny draslíkem.

Věra Marešová v soudní síni po osvobozujícím rozsudku.Státní zástupce trval v závěrečné řeči na tom, že Marešová pacienty zabíjela, a navrhoval pro ni doživotní trest. Její obhájkyně žádala zproštění viny. Marešová ve své závěrečné řeči naznačila, že několik svědků včetně lékaře Petra Vondráčka, podle jejího názoru nemluvila pravdu.

„Nikoho jsem nezabila, nikomu jsem nepomohla zemřít, nikomu jsem neublížila. Tvrdím, že jsem nevinná. Celá kauza je omylem s fatálním dopadem na mě a moji rodinu," řekla Marešová. Poté, co vyšla ze soudní síně dodala, že se těší na procházku se psem 
a na velký řízek, který byl jejím snem ve vazbě, kde strávila několik měsíců. Dodala, že bude žádat náhradu škody.

„Beru antidepresiva, nemohu to ani oslavit alkoholem," dodala Marešová, které po vynesení osvobozujícího rozsudku vyhrkly slzy.

Znalci, kteří zpracovávali soudem zadaný revizní posudek, podpořili závěry posudku obhajoby, podle kterého byla úmrtí pacientů očekávatelná.

„Komise nesouhlasí se závěry MUDr. Radka Matlacha, že křivka EKG nasvědčuje podání vysoké dávky draslíku," uvedl znalec Martin Dobiáš
v souvislosti se všemi případy, které obžaloba klade Marešové za vinu. Na dotaz soudu, zda lze podání draslíku jednoznačně vyloučit, odpověděl, že tuto možnost nelze vyloučit nikdy, ale nelze ji jednoznačně potvrdit.

Znalci odsoudili Matlachovu práci v případě úmrtí poslední pacientky z června 2014. Této pacientce lékař Vondráček odebral půl hodiny po smrti krev. Vzorek prokázal 10,5 milimolu draslíku na litr, což je vysoká hodnota. Matlachův závěr o podání draslíku označil Dobiáš za diletantskou interpretaci.

„To, že se mění vnitřní prostředí v době nástupu smrti 
a po smrti, je obecně známá věc. Na to nemusíte být ani soudní lékař," řekl Dobiáš.

Věra Marešová v soudní síni po osvobozujícím rozsudku.Znalci obžaloby podle znalců z Olomouce špatně provedli i pitvu.

„I to samotné provedení pitvy vybočuje ze standardů. To, co předvedli (Radek Matlach a Jiří Závodský), označuje nezájem nebo lajdáctví. Nevím, jak bych to hodnotil jinak," dodal Dobiáš.

„Od počátku bylo celé trestní řízení o získání řetězce nepřímých důkazů jednoznačně usvědčujících obžalovanou. Trestní řízení je založeno na nutnosti jednoznačně prokázat vinu. V tomto případě platí, že vinu prokazuje státní zástupce. Pokud nelze dospět k závěru bez důvodných pochybností, je třeba uplatňovat pochybnost ve prospěch obžalované. Pokud od státního zástupce zaznívalo v závěrečné řeči, že něco nebylo znalci vyloučeno, neznamená to prokázání viny. Pro soud bylo zásadní zda se jednalo o zavinění smrti zaviněním cizí osoby," uvedl Roman Felzman.

„Jedná se o soudní rozhodnutí. Já jsem upozornil své nadřízené na určité nesrovnalosti v infuzi a v kaliu. A ty nesrovnalosti tam byly," řekl po vynesení rozsudku pro Děčínský deník rumburský lékař Petr Vondráček, který
v létě 2014 na podezřelé úmrtí 
v rumburské nemocnici upozornil. Odmítl zároveň, že by se snažil Věru Marešovou dostat z nemocnice, i to, že by docházelo k dvojité fakturaci
z jeho strany.

„Naprosto stejně bych postupoval ať by se to týkalo kohokoliv, nejen paní Marešové," dodává Vondráček s tím, že i on byl po začátku kauzy poškozen tím, že byl nařknut 
z neoznámení trestného činu policii.

Řada lidí v Rumburku Věře Marešové fandila.

„Pro mne rozsudek nebyl překvapením. Byl jsem přesvědčen, že k žádným vraždám nedošlo. Paní Marešová říkala, že celou dobu doufala, že je to jen zlý sen, ze kterého se jednou probudí. A to se stalo již před Vánoci, kdy byla propuštěna z vazby. Nyní přišel osvobozující rozsudek," říká místostarosta Rumburka Alois Kittl, který se s Věrou Marešovou před několika dny setkal.
Lužická nemocnice v Rumburku se dohry s bývalou sestrou zřejmě bát nemusí.

„Paní Marešová odtud odešla sama, ukončila pracovní poměr dohodou, to jsem si zjišťoval," řekl po vynesení rozsudku ředitel Lužické nemocnice Petr Dubravec.

Věra Marešová v soudní síni po osvobozujícím rozsudku.Kauza vražd v Lužické nemocnici vypukla před rokem a půl
Výběr událostí týkajících se podezření z několikanásobné vraždy pacientů v rumburské nemocnici (soud ve čtvrtek bývalou zdravotní sestru zprostil obžaloby z šestinásobné vraždy):

Noc z 5. na 6. června 2014 - V Lužické nemocnici v Rumburku zemřela sedmdesátiletá onkologická pacientka. Lékař Petr Vondráček zjistil, že u zemřelé před smrtí prudce stoupla hladina draslíku, který způsobil srdeční arytmii. Zástupce vedení nemocnice posléze podal trestní oznámení na jednu ze zdravotních sester kvůli podezření ze spáchání trestného činu.

22. srpna 2014 - V souvislosti s úmrtím pacientky obvinila policie z vraždy tehdy již bývalou padesátiletou zdravotní sestru Věru Marešovou, která byla vzata do vazby. V tisku se posléze objevila spekulace, že šlo o eutanazii. Nemocnice nepotvrdila podezření na víc případů.

23. srpna 2014 - Vedení nemocnice oznámilo, že zpřísnilo vnitřní předpisy týkající se kontrol zdravotní dokumentace a nakládání s vybranými léky.

25. srpna 2014 - Ústecký krajský státní zástupce Jan Jakovec řekl, že policie prošetřuje dalších 11 případů úmrtí v rumburské nemocnici.

3. září 2014 - Státní zástupce Jakovec Mladé frontě Dnes řekl, že obviněná podle policie neprováděla eutanazii.

16. září 2014 - Vedení rumburské nemocnice oznámilo, že podá trestní oznámení na lékaře Vondráčka pro nadržování a neoznámení trestného činu. Lékař údajně manipuloval s důkazy a znehodnotil je. Vondráček jakékoli pochybení odmítl.

29. září 2014 - Marešová byla propuštěna z vazby.

26. listopadu 2014 - Policie obvinila Marešovou z vražd dalších pěti pacientů. Soud ji poté poslal do vazby.

13. března 2015 - Policie ukončila vyšetřování vražd šesti pacientů a podala návrh na obžalobu Marešové, která údajně pacienty zabíjela draslíkem.

3. dubna 2015 - Státní zástupce obžaloval Marešovou z vraždy šesti pacientů. Podle informací ČTK znalci neodhalili, že by trpěla duševní nemocí či poruchou. Podle obžaloby zabíjela, aby si ulehčila práci.

22. června 2015 - Ústecký krajský soud začal projednávat kauzu, Marešová vinu odmítla.

1. října 2015 - Soud rozhodl, že Marešová zůstane ve vazbě. Ústecký krajský soud ji na konci července z vazby propustil, proti usnesení ale podal stížnost státní zástupce.

19. listopadu 2015 - Ústecký krajský soud opět propustil Marešovou z vazby. Poté, co Vrchní soud v Praze zamítl stížnost státního zástupce, byla 22. prosince propuštěna.

21. ledna 2016 - Soud zprostil zdravotní sestru Věru Marešovou obžaloby z vražd šesti pacientů v Lužické nemocnici v Rumburku. Podle soudu nebylo prokázáno, že se skutky staly.