Na dlouhou dobu si zřejmě nesedne za volant sedmadvacetiletý muž z Děčína. Strážníci jej při kontrole v centru Děčína zastavili po projetí jednosměrné ulice v protisměru, při následné kontrole vyšlo najevo, že muž je pod vlivem alkoholu.

„Provedená dechová zkouška ukázala bezmála a dvě a půl promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka Policie České republiky, která si případ převzala k dořešení,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že zadržený je dalším v řadě podnapilých motoristů, které v letošním roce strážníci zadrželi. Od ledna do současné doby strážníci evidují několik desítek takových případů.

„V letním období se situace mírně zhoršila, což je každoroční sezónní jev. Ve statistice se nám navíc objevovali i cyklisté, kteří před jízdou pili alkohol,“ vysvětlil ředitel.

Strážníci už v loňském roce odstartovali časově neomezenou kontrolní akci zaměřenou na alkohol za volantem. V rámci akce strážníci pravidelně hlídkují v okolí vytipovaných barů, heren a restaurací, odkud by návštěvníci mohli odjíždět pod vlivem alkoholu. „Výraznou pomocí je v tomto směru kamerový systém, díky kterému se nám podařilo zadržet mnoho motoristů, kteří usedli za volant poté, co pili alkohol. V mnoha případech znamenal rychlý zásah strážníků odvrácení velkého nebezpečí vzhledem k tomu, v jakém stavu se někteří lidé chystali řídit,“ řekl Horák. Zdůraznil, že nezbytnou pomocí jsou v tomto případě samotní občané, kteří na opilce včas upozorní.

Tomáš Pavlík