Technopárty začala v Království v pátek 29. července, poslední účastníci odtud odjeli až 2. srpna. Podle policejních odhadů se na ní vystřídaly asi čtyři tisícovky lidí; organizátorům nepřálo počasí, celý víkend pršelo a foukal vítr. Médii se také rozšířila zpráva, že byla akce ukončena předčasně již v sobotu – i toto se podepsalo na celkovém počtu účastníků, kteří na základě této zprávy nepřijeli.

Právě informace, že akce skončila v sobotu, vystrašila paní z Prahy. Zavolala proto na policii, že se její syn dosud nevrátil domů. Policisté proto zkontrolovali areál, ale pohřešovaného syna nenašli. Ženě také vysvětlili, že akce dosud trvá.

Během technopárty se ve službě vystřídala asi stovka policistů, nejvíce jich bylo z Děčína. Celkem policisté během technopárty odsloužili více než 1 500 hodin a udělili desítky pokut především za dopravní přestupky, za něž udělili pokuty ve výši 18 300 korun. U odjíždějících řidičů prováděli policisté především dechovou zkoušku a v některých případech také zkoušku na drogy. Policisté zaznamenali také osm stížností na hluk. Hudba rušila především obyvatele Doubice, Starých Křečan či Kyjova.