Několik policejních aut se sjelo krátce před půl šestou před budovu okresní správy sociálního zabezpečení v Ruské ulici v Děčíně. Podle oznámení anonyma se v budově měla nacházet bomba.

Kvůli možnému nebezpečí bylo nutné uzavřít sousední křižovatku s Podmokelskou ulicí. Ta přitom funguje jako dálniční přivaděč a je na ní tak velmi hustá doprava. Policisté odkláněli auta již na předchozí křižovatce, kamiony tak musely například využít k cestě na dálnici silnici na Ústí nad Labem.

Krátce před půl sedmou policisté pásky sundali a odjeli. V budově žádnou výbušninu nenalezli, s hledáním jim pomáhali také speciálně vycvičení psi.

Policisté ale nezasahovali jen v Děčíně. Podle televize Prima byl podobný problém v celé České republice, anonym totiž měl pouze uvést budovu správy sociálního zabezpečení, ale již neuvedl město. Opakovala se tak situace, kdy před několika měsíci zaměstnal anonym podobným způsobem policisty po celé republice. Tehdy oznámil uložení bomby na hlavním nádraží, ale opět bez udání konkrétního města. Policie tak musela zajistit velké množství nádražních budov, které musela prohledat.