Přepadení neznámými útočníky. Toho se bojí snad každý, kdo pracuje na odlehlém místě nebo se v nočních hodinách vrací domů. Na Děčínsku se tento černý scénář v uplynulém týdnu naplnil. A to hned dvakrát.

Čerpací stanice v Rumburku – Horním Jindřichově měla ve středu večer nezvané hosty. Dvojice maskovaných útočníků podle televize Prima obsluhu napadla železnou tyčí. Pachatel měl udeřit provozního do hlavy a požadovat peníze. Žádných se ale nedočkal, prodavač se totiž začal bránit a oba lupiči se dali nakonec na útěk.

Policie. Ilustrační foto.
Pátrání s nešťastným koncem: Pohřešovanou seniorku z Děčína našli mrtvou

"Dnešního dne byl policisty nalezen na základě informací všímavé veřejnosti. Rádi bychom tuto informaci přenesli směrem ke čtenářům a zároveň jim vyjádřili veliké díky za úspěšnou pomoc při pátrání," sdělila v úterý 18. prosince policejní mluvčí Petra Trypesová.

Další podobný incident se odehrál v Řetězové ulici v Děčíně. Muže, který tudy v sobotu 15. prosince krátce před 23. hodinou procházel, podle děčínských strážníků překvapili hned tři útočníci. Napadli jej a požadovali po něm peníze. Poté, co je dostali, z místa odešli. Napadený a okradený muž si to ale nenechal pro sebe. O několik hodin později zadržela muže v Podmokelské ulici u baru Hvězda městská policie.

„Psovod a strážník tři osoby, které odpovídaly popisu, zadrželi, ztotožnili a na místě předali hlídce Policie České republiky,“ upřesnila dozorčí služba děčínských strážníků. Zda dotyční ale byli skutečnými pachateli loupežného přepadení, zatím není jasné.

„Policisté na případu v současné chvíli intenzivně pracují a prověřují jej s ohledem na zločin loupeže. V současné chvíli zatím nikdo nebyl obviněn, ani nebylo zahájeno trestní stíhání,“ sdělila mluvčí policie Petra Trypesová.

Revitalizace Podmokel.
Z Podmokel bagry jen tak nezmizí

Od začátku ledna do konce listopadu letošního roku došlo na Děčínsku podle policejních statistik k sedmi loupežím, šest z nich se podařilo objasnit. Šance, že nakonec útočníci budou za své činy pykat, je poměrně vysoká. Loni se v okrese podařilo objasnit sedm loupeží z deseti. Děčínsko je na tom v Ústeckém kraji s tímto druhem kriminality nejlépe, nejvíce loupeží – 45 – hlásí letos z Mostecka. V kraji se letos odehrálo 159 takových incidentů, což je o 20 méně než vloni ve stejném období.