Policejní komisař zahájil v těchto dnech trestní stíhání 32letého muže z Děčína, který okradl spícího muže o batoh s osobními věcmi, jako je finanční hotovost, fotoaparát s objektivem, mobilní telefon i platební karta. Muž, který přijel koncem srpna brzy ráno vlakem do Děčína, byl natolik unavený cestováním, že se rozhodl si odpočinout v parku u muzea, protože vlakové nádraží bylo uzavřené. Svůj batoh si dal vedle sebe, připevnil k sobě provázkem a usnul. Batoh ale neunikl pozornosti zloděje, který šel v brzkých ranních hodinách okolo. Provázek pro něj nebyl žádnou překážkou, a tak batoh i s jeho cenným obsahem sebral a utekl.

"Okradený muž se o pomoc obrátil na policisty obvodního oddělení Děčín – Podmokly a vše jim nahlásil. Policisté věc zadokumentovali a rozjelo se pátrání po nenechavci, který batoh s věcmi odcizil a poškozenému tak způsobil celkovou škodu za více než 100 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Děčínští policisté pátrali po ukradených věcech i v místních zastavárnách a právě v jedné z nich na stopu možného podezřelého přišli. "Na základě osobní a místní znalosti zjistili o koho se jedná a poté už šli najisto. Podezřelého muže policisté ustanovili a vypátrali," doplnila Kubíčková s tím, že nyní už obviněnému muži hrozí až dva roky ve vězení.