Dá se to prodat? Dá. Tak to beru! Tak zřejmě uvažoval třiadvacetiletý mladík z České Lípy při svých zlodějských výpravách na Děčínsku. Kromě peněz totiž kradl mobilní telefony nebo flash disky. Za několik týdnů si přišel na 80 tisíc korun.

Mladík se postupně vloupával do nemovitostí v Děčíně. V jedné ukradl elektroniku za třináct tisíc korun. Z obchodu nedaleko děčínského nádraží zase sebral peníze, přenosnou pokladničku, flashdisk a mobilní telefon. Škoda? Třicet tisíc korun.

Tím ale mladík neskončil. Ve svém řádění pokračoval na konci srpna v jedné z děčínských pizzerií, odkud si odnesl pokladničku s hotovostí. Další jeho štací byl kadeřnický salon, odkud také zmizela pokladnička s penězi. K tomu sebral i tři mobilní telefony a klíče. O těch si pravděpodobně myslel, že by mu mohly pomoci otevřít dveře při některé z dalších výprav.

Poslední srpnový den se mladík vloupal ke dvěma zaměstnancům Českých drah. To už byl ale ve „finále" policisté mu totiž již byli na stopě. Tento čtvrtek ho dopadli a sdělili mu obvinění z přečinu krádeže.

Ještě než ho obvinili, mladík se přiznal. Policistům se totiž podařilo shromáždit takové důkazy, že nakonec přestal zapírat. Do vazby ale neputoval, stíhán bude na svobodě.