„Mladík v Jeronýmově ulici šplhal do čtvrtého patra," popsal operační důstojník městských strážníků s tím, že na místo ihned vyrazila hlídka.

Ve chvíli, kdy k domu přijela, byl už mladík pryč. Strážníci nejprve zvonili na byt, do něhož mladík lezl, ale nikdo jim neotvíral. Poté prohledali celý dům od sklepa až po půdu. Tam na ně čekalo překvapení: Několik sušených rostlin konopí.

Strážníci proto přivolali na místo státní policii a začali mladíka hledat. Nakonec ho našli v jedné z nedalekých restaurací.

„Devatenáctiletý mladík byl buď pod vlivem alkoholu nebo omamných látek," dodal operační důstojník.

Mladík se také přiznal k tomu, že lezl po hromosvodu. Tvrdil, že se snažil dostat do bytu svého dědy, který je právě teď v Liberci. K sušení konopí se ale zatím nepřiznal.

„Ani to ale nevyvrátil," doplnil operační důstojník.

Strážníci poté naložili mladíka do auta a odvezli ho zpátky do Jeronýmovy ulice, kde ho předali kriminalistům.

„Na místě probíhalo šetření, objeveno bylo několik sušených rostlin. O pěstírnu ale nešlo," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Děčínsko patří mezi regiony, kde se policistům v posledních letech daří poměrně často odhalovat různé varny či pěstírny drog. Naposledy to bylo na začátku srpna v Dolní Poustevně, kde policie vtrhla do jednoho z domů.

„Uvnitř nalezli kromě věcí vhodných k pěstování konopí také 664 kusů rostliny rodu Cannabis v různých růstových stádiích. V podkrovních prostorech byla nalezena sušená drť o hmotnosti téměř 450 gramů včetně obalu," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová. Pokud by se již zpracovanou marihuanu podařilo prodat, mohl by za ni její výrobce utržit několik desítek tisíc korun.

Při zátahu policie zadržela také třicetiletého Asiata, který se policistům k pěstování konopí přiznal. Muž byl vzápětí obviněn a putoval do vazby. Ještě několik dní předtím policisté objevili varnu pervitinu v Chřibské.