Muž, který se minulý týden v úterý na policejní služebně ve Varnsdorfu přiznal k pěti vraždám, je ve vazbě. Uvedla to náměstkyně krajského státního zástupce v Ústí nad Labem Lenka Bradáčová. „Muž byl obviněn a soudce uvalil vazbu. Vyšetřování nadále pokračuje,“ doplnila Bradáčová. Muž se měl přiznat, že své oběti zabil střelnou zbraní.

Vyšetřování pokračuje i na území Jablonecka, kde měl obviněný těla svých obětí schovávat. Policisté stále marně hledají pět obětí mladého nájemného vraha. Jde o pětadvacetiletého muže z Jablonce. Přinejmenším některá z těl měl podle své výpovědi ukrýt právě na Jablonecku, v zatopeném lomě u obce Rádlo. Policisté tam první den pátrání však těla nenašli.

ČTĚTE TAKÉ: Muž se přiznal k pěti vraždám

Policistům sdělil, že trestného činu se dopustil před čtyřmi lety na Jablonecku. Za každou vraždu měl údajně dostat dvě stě tisíc korun. Varnsdorfští policisté muže ihned eskortovali do Jablonce. Policie poté uvalila na případ informační embargo. „Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování se k případu zatím blíže vyjadřovat nebudeme,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Knopová. Pokud by se výpovědi mladého muže potvrdily, usvědčily by ho z vražedného šílenství, které nemá na Jablonecku obdoby.

V roce 2006 došlo v centru Jablonce v ulici Antonína Chvojky k vraždě ze žárlivosti. Policista zastřelil partnerku legálně drženou pistolí. Rok předtím na Jablonecku vyšetřovali vraždy dvě.