V cele skončili dva muži ve věku 30 a 31 let a 28letá žena. Podle policie si při všech čtyřech loupežích přišli na částku mírně přesahující 80 tisíc korun. Část z těchto peněz policie našla při zadržení, zbytek použili pro svou potřebu. Všichni se kriminalistům přiznali. „Na 30letého muže, který měl být podle kriminalistů hlavním aktérem, je zároveň podán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby,“ sdělila policejní mluvčí Alena Bartošová. Na zadržení dvou členů bandy se podílela zásahová jednotka.

Přepadená pošta v Děčíně - Boleticích
Lupič přišel v masce Vřískotu a vybral poštu v Boleticích. Policie už ho chytila

Při každé z loupeží, se kterými začali 1. října na čerpací stanici v Bílině na Teplicku, se maskovali. Minimálně při jednom ze zločinů použili masku hackerské skupiny Anonymous, kterou u nich policisté nalezli. Jeden z pachatelů ji podle policie použil při poslední loupeži v Děčíně a krátce po přepadení ji zahodil nedaleko pošty. „Viděl jsem venku spoustu lidí a policajty jezdící sídlištěm nahoru a dolů. Zrovna tu byl pán, který chtěl jít na poštu. Ale protože tam bylo hodně lidí, zašel si nejprve na pivo. Na poštu se pak už nedostal,“ popsal pondělní večer majitel sousedního baru, který má otevřeno do pozdního večera. Policisté totiž prohledávali celé sídliště, na kterém pošta je. Zajímali se také o odpadkové koše a popelnice.

„Pumpařky brečely“

Jen o několik dní dříve došlo k přepadení čerpací stanici na dálnici D8 u Siřejovic na Litoměřicku. „Já jsem tam zastavil dvě minuty poté, co se to stalo. Šel sem koupit cíga a pumpařky tam brečely a nechtěly otevřít dveře,“ uvedl jeden ze svědků na Facebooku.

Přepadená pošta v Děčíně - Boleticích.
FOTO: Přepadení pošty v Boleticích. Pachatel v masce Vřískotu uniká

U dvou ze čtyř přepadení byli všichni tři zadržení pachatelé, u dalších dvou pak jen 30letý muž s obviněnou ženou. „Hlavní aktér měl ve všech případech vstoupit do prostor objektů se zbraní v ruce a s maskou na obličeji a po obsluze měl pod pohrůžkou násilí požadovat vydání finanční hotovosti. Poté měl odjet vozem spolu se svým komplicem či komplici,“ doplnila Alena Bartošová.