Vyšetřování vánoční dvojnásobné vraždy a sebevraždy v Jílovém skončí odložením. Kriminalisté se kloní k závěru, že rodinná tragédie, při které muž zastřelil svého syna, ženu, psa a nakonec obrátil zbraň proti sobě, se dá vysvětlit jako rozšířená sebevražda. Podle kriminalistů to znamená, že člověk předtím, než spáchá sebevraždu, chce ochránit před utrpením i své blízké, a zabije také je, aby se ani oni netrápili.

To, že se v rodinném domku v Jílovém zřejmě něco stalo, oznámil na policii druhý syn, když přijel 25. 12. na návštěvu. Nemohl se totiž do domu dostat, ani mu nikdo neotvíral. Policisté proto dům otevřeli. Uvnitř na ně čekal děsivý výjev: V prvním patře nalezli dvě mrtvá těla. Ležela tu dvaašedesátiletá žena a jednatřicetiletý muž. Oba byli usmrceni střelnou zbraní. V přízemí pak nalezli policisté pětašedesátiletého muže. V jeho blízkosti ležel jeho legálně držený revolver.  V předsíni domu také nalezli usmrceného jezevčíka.

„Motivem tragédie byl 
u pětašedesátiletého muže strach z nemoci, kterou podle jeho představ prý trpěl. U obvodní lékařky byl naposledy 21. prosince. Uváděl, že je nemocný, zhubl a posledních čtrnáct dní trpěl nespavostí," uvedla kriminalistka Helena Pšeničková. Muž si podle ní stěžoval, že nemůže spát a že má bilanční myšlenky. Dumal nad tím, že je vážně nemocný, a bál se o osud rodiny. Na Štědrý večer proto vzal zbraň, počkal, až jeho blízcí usnou, 
a zavraždil je. Nakonec zbraň obrátil proti sobě.

„Lékařka u něho nezjistila žádnou vážnou nemoc, která by ho akutně ohrožovala na životě," dodala Pšeničková.