O tom, že se v této lokalitě množí počty vykradených aut, jsme v Děčínském deníku již psali.

„Děčínští kriminalisté, kteří třiatřicetiletého muže díky usilovné práci vypátrali, proti němu zahájili trestní stíhání pro krádež vloupáním a neoprávněného opatření platebního prostředku,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Haňka s tím, že muž měl na svědomí vykradení zaparkovaného auta nedaleko Maxiček.

„Po vytlučení okénka zmizela kabelka s platebními kartami, mobilním telefonem a doklady. Spolu se třemi následnými výběry z bankomatu přesáhla způsobená škoda sedmnáct tisíc korun. Obviněný má situaci ztíženou o skutečnost, že za obdobnou trestnou činnost byl v posledních třech letech trestán. Hrozí mu tak až tříleté odnětí svobody,“ dodal Haňka.

Policie před nedávnem vydala varování, aby si řidiči se startem turistické sezony dávali větší pozor na své věci. Řidiči jsou totiž často lehkomyslní a nechávají na sedadlech pohozené cennosti, například mobilní telefony či notebooky.

„Zvlášť rizikové jsou okrajové oblasti, kde zaparkované vozy nejsou na dohled žádného obydlí a kde zloději pracují téměř nerušeně,“ varuje Haňka.

Dopadnout vykradače aut je pro policii docela problém. Zloději totiž často vyjíždějí na své výpravy z jiných krajů. Objasněnost u vykradených aut se tak pohybuje kolem dvaceti procent. Policie proto vydala pro řidiče speciální plakát s názvem Auto není trezor. Ten na nebezpečí vykradení řidiče upozorňuje a radí jim jak se chovat.