O svůj mobilní telefon přišel v první polovině srpna například brigádník v Krásné Lípě. Někdo mu odcizil telefon SONY v areálu prodejny se stavebním materiálem. Škoda je přes šest tisíc korun.

„Ve stejný den se na policisty v Děčíně obrátil mladík. Ten o svůj mobilní telefon přišel během pobytu na koupališti v Děčíně. Osobní věci včetně telefonu nechal volně odložené v plaveckém areálu," popsala případ děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že škoda se v tomto případě pohybuje v řádu tří tisíc korun.

Právě odkládání věcí při koupání patří mezi nejrizikovější okamžiky. Lidé riskují, že přijdou nejen o telefon, ale také o další osobní věci, například o peníze.

Například v děčínském plaveckém areálu začala dokonce v létě fungovat ochranka, která na případné zloděje či výtržníky působí především preventivně.

Telefony se ale ztrácejí i na jiných místech než na koupalištích. Na konci července přišla o mobil sedmadvacetiletá žena přímo ve svém bytě v Děčíně. Telefon jí kdosi ukradl v ranních hodinách, škoda je dva tisíce korun.

Další případ krádeže telefonu oznámila mladá žena policii v srpnu. Na ubytovně na Teplické ulici jí telefon během roztržky sebral její známý. Policie ho ale snadno dopadla a obvinila.

„Všechny ohlášené události prošetřují policisté s ohledem na přečin krádeže, za který trestní zákoník nabízí až dvouletý trest odnětím svobody. V horších případech až pět let. Kromě toho si případní lapkové mohou vysloužit uložení zákazu činnosti nebo propadnutí věci," uzavírá Petra Trypesová.

Co dělat při krádeži mobilu? 1, obraťte se na vašeho operátora, který provede zablokování SIM karty proti neoprávněnému volání (i z jiných přístrojů).
2, obraťte se na Policii České republiky, která požádá všechny operátory o zablokování vašeho přístroje, podle jeho výrobního čísla IMEI, čímž se znemožní další používání telefonu