K lidské tragédii se schylovalo v děčínské městské části Jalůvčí. Žena se zde měla sejít se svým manželem. Ten se ale na smluvené místo nedostavil. Žena mu proto volala,  dovolat se jí ale nepodařilo.

„Proto se žena obrátila na tísňovou linku. Její pracovníci na místo vyslali hlídku, která vstoupila do domu, kde měla schůzka proběhnout,“ popisuje první případ policejní mluvčí Vojtěch Haňka. Ten také potvrdil informace Děčínského deníku, že se muž pokusil o sebevraždu.

„Ano, je to tak. Muže nalezli s řeznou ranou na předloktí a v bezvědomí. Okamžitě začali muži poskytovat předlékařskou první pomoc. V tom pokračovali až do příjezdu záchranné služby,“ doplnil policejní mluvčí.

Při poskytování první pomoci se policistům podařilo muže probrat z bezvědomí a udržet jej při vědomí až do příjezdu lékařů. Ti si jej převzali k ošetření.

Ten samý den se ještě podařilo policistům zachránit život  starší ženě z Bynova.

Žena měla jít se svou dcerou na návštěvu k lékaři. Nejprve se obě ženy domlouvaly přes textové zprávy, následně dcera matce volala.
„Podle oznámení, které jsme přijali, měla starší žena působit v telefonu malátně. Později se dcera své matce už nemohla vůbec dovolat. Proto se okamžitě obrátila na tísňovou linku policie,“ přibližuje Haňka.

Do Bynova byla proto okamžitě vyslána policejní hlídka. Ta krátce po příjezdu na místo vstoupila do bytu starší ženy. Policisté tak ženě, jež dostala záchvat, patrně také zachránili život.

„Žena byla v poměrně těžkém diabetickém záchvatu. Jak se později podařilo zjistit, nevpíchla si včas inzulin,“ doplnil Haňka.

Při diabetickém záchvatu člověk velmi často připomíná opilce a pro laika je téměř nemožné rozeznat těžkou opilost od diabetického záchvatu. Hypoglykemie spočívá v prudkém poklesu hladiny cukru v krvi, je proto důležité jej co nejrychleji dodat. Většina cukrovkářů proto nosí v kapse kostku cukru.