V neděli odpoledne policisté chtěli zkontrolovat na Benešovské ulici modrý VW Polo. Když vystoupili ze svého auta, 41letý řidič prudce šlápl na plyn a začal jim ujíždět směrem na Březiny. "Řítil se vysokou rychlostí a nereagoval ani na zvukové, ani na světelné signalizační zařízení vyzývající ho k zastavení. Vjel dokonce na cyklostezku, kde bylo velké riziko, vzhledem k počasí a počtu chodců, že někoho srazí. Chodci uskakovali z cyklostezky a řidič dál ujížděl," popsala pronásledování policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Pronásledovaný řidič po chvíli z cyklostezky sjel a pokračoval v útěku ulicemi města, kde mnohdy jel v protisměru. Policejní hlídku ale nesetřásl a tak se rozhodl znovu vjet na cyklostezku. Tam krátce na to narazil do terénní nerovnosti.

"V tu chvíli policisté měli jedinou šanci řidiče z vozidla vytáhnout a zadržet. Řidič na výzvy policistů vůbec nereagoval. Následně byl zadržen a převezen do policejní cely. Provedeným testem nebylo zjištěno, že by řidič požil alkohol. Test na návykové látky odmítl," doplnila Veronika Hyšplerová s tím, že muž jako důvod ujíždění uvedl, že nemá řidičský průkaz. Po konzultaci se státním zástupcem policisté zahájí trestní úkony kvůli podezření z trestného činu obecnému ohrožení.