Přes týden je řada domů v Kytlicích a okolí, které jsou oblíbenou chalupářskou oblastí, prázdných. Jeden z nich si ve čtvrtek 21. října vybrala skupinka zlodějů a rozhodla se, že z něj odnese, co unesou. Od chalupy ale došli s lupem jen pár desítek metrů. "Díky všímavosti jednotky dobrovolných hasičů se podařilo zadržet dvojici mužů ve věku 18 a 20 let, oba se následně k vykradení domu přiznali," uvedl mluvčí policie Daniel Vítek.

Čtvrteční vítr řádil také v děčínské zoologické zahradě.
Děčínská zoo už je otevřená, největší škody jsou na relaxační louce

Za tím, že zloději daleko nedošli, je kromě všímavosti hasičů také náhoda. Po dni, kdy měli za sebou několik zásahů u popadaných stromů, vyrazili večer do nedalekého Nového Boru pro pohonné hmoty. Při cestě zpátky si všimli dvojice mužů celých v černém a zahalených rouškami, jak sedí u krajnice. "Zastavili jsme u nich a zeptali se, jestli je všechno v pořádku. Říkali, že čekají na odvoz. A marně se přitom snažili skrýt křovinořez a motorovou pilu, které měli za sebou," popisuje noční netradiční akci hasičů jejich velitel Jan Havránek. Další ukradené věci pak měli pod sebou.

V tu dobu již jela na místo policie, která si povedenou dvojičku převzala. Dvojice mladíků sice ještě před příjezdem hlídky chtěla z místa odejít, v tom jim ale čtveřice kytlických hasičů zabránila.