Proběhnout totiž mělo soudní jednání s bývalým majitelem psa Ondrejem H., který ho brutálně zbil. Verdiktu se zatím lidé ale nedočkali.

Před soudem se sešla přibližně desítka lidí, kteří případ sledovali. Sešli se tu obyvatelé Děčína, ale i Ústí nad Labem, Krupky, České Lípy nebo Prahy. Důvod měli všichni společný – lásku ke zvířatům a odpor ke krutému zacházení.

„Já mám sám doma dva pejsky, jsou pro mě jako moje děti a v životě bych je nedal. Tady je špatně, že zvíře je stále bráno jako věc. Jsem zvědavý, jak tohle dopadne, protože to bylo víc než přes čáru,“ řekl na místě Deníku Jiří Jašíček z Děčína.

„Jsem tu proto, že tuto kauzu sleduji od samého začátku a nesnáším jakékoli násilí na slabších. Čím je oběť slabší, tím víc se útoky stupňují. A pokud se to bude trpět, tak se za chvíli snad budou vraždit děti,“ přidal se Božetěch Pražák z Prahy.

Lidé z různých koutů republiky, kteří si přáli vidět tyrana naživo a zřejmě mu v rámci možností říci, co si o jeho chování myslí, se ale nakonec muže ani verdiktu nedočkali. Veřejného soudního jednání se kvůli kapacitě zúčastnit mohlo jen několik z nich, trvalo navíc jen několik málo minut.

„Konstatuje se, že obžalovaný nemá doručeno. Z toho vyplývá, že se v současné době nezdržuje v místě trvalého bydliště ani na místě kontaktní adresy a jeho pobyt v současné době není známý. Hlavní líčení se odročuje na 19. prosince,“ sdělila soudkyně Vladimíra Kodatová.

Pokud by se Ondreje H. nepodařilo soudu kontaktovat ani nadále, je ve hře vyhlášení celostátního pátraní. Za týrání zvířete mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

K případu došlo na přelomu letošního února a března. Psa Ronnyho tehdy ze spárů jeho majitele zachránil děčínský strážník Václav Němeček. Ten se na základně anonymního udání dozvěděl, že v bytě v Tyršově ulici v Děčíně, který muž obýval, dochází k týrání. Pes po zjištění putoval do děčínského útulku. Měl zlomenou čelist, vykopané zuby, poškozené oči, podlitiny a oděrky. O jedno oko nakonec přišel.

Případ Ronnyho se stal jedním z nejznámějších případů týraných zvířat v republice. Lidé na jeho léčbu pravidelně přispívali a navštěvovali jej přímo v útulku. Dnes už je pes v pořádku a dočkal se nového domova.

„Ronny už byl na dovolené u moře a má se výborně. Lidé jsou spokojení, pes je spokojený, podle fotek je úplně nadšený, takže co víc si přát,“ popsal pracovník děčínského útulku Jaroslav Kácha.