Bylo krátce před pondělní půlnocí, když do čerpací stanice na Kamenické ulici vstoupil muž. Přes maskování mu byly sotva vidět oči. V jedné ruce prázdnou igelitku, v druhé pistoli.

„U pultu s obsluhou se objevila mužská postava, oblečená do zelenošedé šusťákové bundy a tmavých kalhot, pravděpodobně šedých „džín". Osoba měla maskovaný obličej, zahalený do tak zvaného palestinského šátku, na hlavě dvoubarevnou kšiltovku," popisuje lupiče děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Místo pozdravu muž požádal obsluhu o vydání peněz.  Současně mu nastavil prázdnou igelitku, kterou si s sebou přinesl. Do té mu měl prodavač naházet očekávané peníze. Těch se ale nedočkal a tak po krátké chvíli utekl s prázdnou.

Prodavač se totiž nezalekl ani namířené pistole a řekl, že žádné peníze  v kase nemá. 
A lupič tomu uvěřil.
Není zatím ani jisté, zda v ruce držel skutečnou pistoli, nebo pouze atrapu například na airsoftové kuličky nebo plynovou variantu. Každopádně utekl – a policie po něm pátrá. O pomoc prosí i veřejnost.

„Policie se touto cestou obrací na případně svědky události, kteří osobu podle zmiňovaného popisu viděli či poznali, aby neváhali kontaktovat linku 158 s případnými poznatky," požádala Trypesová.

Čerpací stanice na Kamenické ulici zažila loupežné přepadení již loni na podzim. Ale ani tehdy si lupiči peníze z pokladny benzínky neodnesli, při činu je totiž zadržela policie. Lupiči později uvedli, že se k činu odhodlali kvůli nátlaku a vydírání. Dokonce jim mělo být vyhrožováno smrtí. Za sebou měli již jinou loupež na čerpací stanici.

Tento případě se již v dohledné době dostane před děčínský soud. Pro soud ale bude těžké případ rozmotat.
Loupených přepadení řešila letos policie v Děčíně již několik. Například na konci března se obětí přepadení stala prodavačka zlatnictví na Tyršově ulici.  Prodavačce tehdy lupiči do očí nastříkali slzný sprej.

V září pak lupič vtrhl do České spořitelny na Husově náměstí. I ta zažila několikáté přepadení. V roce 2011 sem vtrhl opilý muž a požadoval peníze. Se svým požadavkem ale nepochodil a skončil v poutech.