Třicetiletý zloděj z Děčína, který se pokusil okrást prodavačku v trafice na Starém Městě, tvrdě narazil. Nejenže si neodnesl žádný lup, ale ještě ho téměř na místě zadržela trojice mužů. Muži pak zavolali na místo strážníky.

„Na místě hlídka zjistila, že jde o jí dobře známého muže, se kterým již strážníci v minulosti řešili řadu prohřešků," uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák s tím, že hlídka od mužů zloděje převzala.

„Vzhledem k obavě, že by se muž mohl pokusit o útěk, mu strážníci nasadili pouta a prověřili, zda u sebe nemá zbraň," dodal Horák.

Podle něj bylo nutné, aby, vzhledem k osobě pachatele, postupovali strážníci při prohlídce opatrně. A to se jim nakonec vyplatilo – muž měl totiž u sebe několik injekčních stříkaček používaných pro aplikaci drog a lovecký nůž.

Podle zjištění strážníků se muž pokusil v místní trafice ukrást karton cigaret v hodnotě téměř devět set korun. Po příchodu do obchodu požádal prodavačku o karton dražších cigaret. Ta jej držela v ruce a čekala, až zákazník zaplatí.

Muž se ale k placení neměl.  Místo toho se chtěl kartonu cigaret zmocnit násilním. Jenže pohořel; duchapřítomná prodavačka karton uhájila.

Když zloděj viděl, že nemá šanci uspět, rozhodl se pro okamžitý útěk. Jenže smůla jej neopustila ani před obchodem. Tam totiž narazil na trojici mužů, kteří jej zadrželi.   Slyšeli totiž až ven, jak prodavačka volá o pomoc.

„S ohledem na podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie České republiky, která si zadrženého převzala k dalším úkonům," dodal mluvčí městské policie Tomáš Pavlík.

V této lokalitě se přitom nejedná podle informací Děčínského deníku o první podobný incident. Méně drzí zlodějíčci například opakovaně zkouší na prodavače finty s tím, že jim chybí pár korun a že je přinesou příště. K tomu již ale nedojde.