Více než třicetitisícovou škodu způsobil zloděj z Děčína, když objížděl čerpací stanice na Děčínsku a tankoval benzín bez placení. Hrozí mu až tři roky vězení. Policii se třiačtyřicetiletý muž  ke krádežím přiznal, vyšetřován je ale svobodě.

Muž kradl benzín téměř dva měsíce. Jeho řádění skončilo na konci února. Do té doby se svou škodovkou objížděl čerpací stanice nejen v Děčíně, ale i v Huntířově, Chřibské, Krásné Lípě či Rumburku. Od konce prosince do konce února se dopustil osmnácti krádeží.

Používal přitom jednoduchou fintu.  „Na stříbrnou fabii umísťoval odcizené registrační značky, které den či dva před samotným tankováním získával krádežemi z odstavených parkujících vozů různých výrobních značek," popsala jeho systém děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Když potom zloděj dorazil na pumpu, natankoval benzín buď  rovnou do nádrže, nebo si s sebou přivezl kanystr. Celkem ukradl benzín za 26 tisíc korun. Více než čtyři tisíce korun pak činí škoda na ukradených registračních značkách.

Policisté ho ale nakonec dopadli. Pomohly jim k tomu nejen svědecké výpovědi, ale také záznamy z bezpečnostních kamer. „Trestní stíhání probíhá na svobodě," dodala Trypesová.